Prokurátor bude opäť rozhodovať o sťažnosti Kočnera voči obvineniu z objednávky vraždy Jána Kuciaka

Prokurátor bude opäť rozhodovať o sťažnosti Kočnera voči obvineniu z objednávky vraždy Jána Kuciaka

BRATISLAVA / Dozorový prokurátor bude musieť nanovo rozhodnúť o sťažnosti voči obvineniu Mariana Kočnera z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Keď voči tomu podal sťažnosť, Úrad špeciálnej prokuratúry ju zamietol. To sa mu ale nepáčilo, tak sa jeho obhajca obrátil na Generálnu prokuratúru. Tá zamietnutie sťažnosti zrušila a vrátila na opätovné rozhodnutie.

Marian Kočner však zostáva naďalej obvinený, pretože generálna prokuratúra týmto krokom len žiada napraviť procesné pochybenia. "Bolo odmietnuté vyšetrovateľom policajného zboru nahliadnutie obhajcu Mariana Kočnera do vyšetrovacieho spisu, ktorého sa dožadoval práve preto, aby mohol odôvodniť podanú sťažnosť. Ďalej pochybenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry spočíva v tom, že chybu vyšetrovateľa neodstránil a rozhodol o sťažnosti predčasne, čím došlo minimálne k porušeniu práv na obhajobu," uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie voči Marianovi Kočnerovi z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek, kde už bola na súd podaná obžaloba. V prípade vraždy novinára a jeho partnerky čelia obvineniu aj Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó.

Zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka v policajných databázach nelustrovali len raz. Vyplýva to zo zistení televízie JOJ na základe dostupných dokumentov, ako aj informácií z utajeného zdroja.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:55 INKOGNITO
23:10 SEDEM
20:15 Spravodlivosť
22:30 Mafia!
00:15 JAG V.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
20:15 Prázdniny!
22:10 Na dosah
23:50 Který je ten pravý?