Prvá prestavba križovatky je za nami. Doprava na Prístavnom moste bude plynulejšia

Prvá prestavba križovatky je za nami. Doprava na Prístavnom moste bude plynulejšia

BRATISLAVA / Doprava na vyťaženom Prístavnom moste v Bratislave bude o čosi plynulejšia. Po prvej fáze prestavby križovatky Prievoz, ktorá je súčasťou nového obchvatu hlavného mesta, budú môcť vodiči už v nedeľu schádzať dvomi vetvami smerom ku rafinérii Slovnaft.

Prvé úseky sú hotové, právoplatné rozhodnutia úrady vydali, takže sa už čaká len na plynulé spustenie do prevádzky. Jeden zjazd z diaľnice D1 je v smere z Petržalky na Slovnaftskú a druhý od Trnavy. "Chceme to urobiť tak, aby v nedeľu pred tým večerným náporom, keď sa ľudia budú vracať z víkendu už mohli v podstate používať tie nové zjazdy," vraví manažér dopravy zhotoviteľa Zdeněk Krejčí. 

"My sa veľmi tešíme, že prvá etapa bola dokončená o mesiac skôr, než bolo plánované," hovorí spokojne starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren. Od februára tam okrem iného použili vyše 1500 metrov kubických štvrkodrvy, tisíc kubákov cementom spevneného kameniva a asi 2600 ton asfaltu. Nainštalovali tiež 860 metrov betónových a oceľových zvodidiel.

"Križovatka Prievoz ako taká bola jedna z najnehodovejších križovatiek v Bratislave. Prestavbou na mimoúrovňovú sa výrazne zvýši bezpečnosť pre užívateľov cestnej premávky," vyjadril sa prevádzkový riaditeľ koncesionára Tomáš Bežilla. 

Mimoúrovňová križovatka Prievoz je jednou z viacerých na budovanej rýchlostnej ceste R7 v smere od Holíča a Šamorína do hlavného mesta. "Prvých 24 kilometrov bude pre cestujúcich sprístupnených na jar budúceho roka," uviedol generálny riaditeľ zhotoviteľa, Juan José Bregel. 

Po ukončenej prvej etape samozrejme budú nasledovať ďalšie v tomto náročnom dopravnom uzle a tie si takisto budú vyžadovať veľkú trpezlivosť a pozornosť vodičov, ktorí tadiaľto budú prechádzať. Do dvoch rokov by chceli mať novú križovatku hotovú.

Pozrite si archívnu reportáž o uzavretí mostu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

22:00 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
22:35 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:10 Nepoučiteľní
20:45 Do hlbiny
23:00 18 ROKOV S TV JOJ
23:05 Podrazy a odhalenia
22:00 Hawaii 5.0 IX.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Akty X
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam IX.
21:50 Vražedná náruč
23:30 Všechny prachy světa
01:35 Ve stínu slávy