Na Gagarinovej ulici v Bratislave zrazilo auto chodca, zraneniam podľahol

Na Gagarinovej ulici v Bratislave zrazilo auto chodca, zraneniam podľahol

BRATISLAVA / V utorok vo večerných hodinách zrazilo na Gagarinovej ulici v Bratislave auto chodca. Nehoda sa stala krátko po 21:00. Náraz bol taký silný, že muž utrpel vážne zranenia a napriek snahe záchranárov im na mieste podľahol. Policajti následne cestu v jednom smere uzavreli, v úseku nepremávala istú dobu ani MHD.

"Podľa doterajších zistení z miesta dopravnej nehody prechádzal vodič na osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Octavia (EČV BL) v ľavom jazdnom pruhu smerom do centra mesta. Na úrovni zastávky mestskej hromadnej dopravy OC RETRO došlo k stretu s chodcom stojacim na ceste mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Chodec, po ktorého totožnosti policajti pátrajú, utrpel pri dopravnej nehode zranenia, ktorým na mieste podľahol." uviedla policajná hovorkyňa Lucia Miháliková. 

Vodičovi dali policajti okamžite fúkať, alkohol u neho nezistili. Či bol chodec pod vplyvom alkoholu, bude známe až po pitve. "Vo veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," dodala Miháliková. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania. 

Polícia v Bratislavskom kraji opäťovne vyzýva chodcov, aby si pri prechode cez priechod pre chodcov dávali pozor. "Pred samotným prechádzaním cez cestu je potrebné dodržiavať od cesty a od prechádzajúcich vozidiel dostatočný odstup, aby sa tak chodci vyhli možnému zachyteniu a stretu s vozidlom. Chodci by mali pri prechádzaní cez cestu uprednostniť priechod, nadchod alebo podchod. Pred každým vstupom na cestu je nevyhnutné skontrolovať situáciu na ceste a až potom cez cestu bezpečne prejsť," dodala Miháliková. 

Zdroj: noviny.sk, polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
14:00 Twilight sága: Nov
08:45 Nová záhrada
09:45 Nové bývanie
10:50 Dom snov do 100 dní
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
13:50 Vražedné Miami
09:40 Chrumka a Čipsík I.
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Cesta za pokladom
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem
12:55 Ledová sezóna