Majiteľom zostali len fotografie a škody za desaťtisíce eur. Nejde o prvú takúto krádež na východe

Majiteľom zostali len fotografie a škody za desaťtisíce eur. Nejde o prvú takúto krádež na východe

Zlodeji koní kradli v ohrade neďaleko Červenice pri Sabinove embed kód
ČERVENICA PRI SABINOVE / Zlodeji koní kradli v ohrade neďaleko Červenice pri Sabinove. Po vyčíňaní zlodejov zostal v ohrade len jeden. S povrazom na krku. Napriek tomu, že ohradník je hneď vedľa hlavnej cesty.

Kone chovajú majitelia v ohrade 15 rokov. Aj keď počuli o podobných prípadoch,nikdy by im nenapadlo, že raz ukradnú aj ich kone. Po vyčíňaní zlodejov zostal v ohrade len jeden. "Vyšetrovateľ preveruje krádež desiatich koní, majiteľ škodu odhadol predbežne na štyridsaťtisíc eur," informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Jana Ligdayová. Zlodeji prišli s najväčšou pravdepodobnosťou nadránom. 

Kone využívali väčšinou ako súčasť agroturistiky. 15-ročná Ema tu však mala svojho šampióna. Kôň, ktorý má za sebou nejednu parkourovú súťaž zmizol taktiež. Eme ostali len spomienky a slzy v očiach. "Sme ho kúpili, keď mal štyri roky, učila som ho, že by sa nebál vody, že by sa dal pohladkať na hlave, teraz koňa nemám," smutne poznamenáva majiteľka koňa. 

Kôň, ktorý v ohradníku ostal, mal okolo hlavy povraz

Podobná stopa zaviedla majiteľov koní, ktorých okradli začiatkom roka v Tročanoch pri Bardejove až na trh s koňmi do Poľska. Aké indície má polícia teraz, zatiaľ nevedno. Nič podozrivé si nevšimli ani cez cestu žijúci osadníci, ani len žiadne auto. "My nevieme o ničom, keby tu bolo auto, tak by sa dalo počuť," myslí si miestny obyvateľ. "Policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre zločin krádeže," dodáva Jana Ligdayová.

Neúspešní zlodeji úradovali pred rodinným domom. Odborník z HAKA radí, ako sa brániť pred krádežou. Viac tu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 9-1-1 II.
14:45 Súdna sieň
15:50 ZÁCHRANÁRI
13:45 Simpsonovci XXIII.
14:10 Panelák
15:00 Panelák
13:30 Vtierka Castle IV.
14:30 Kosti III.
15:30 Dr. House I.
13:40 Policajná hliadka
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
13:40 Andy Summers - Autobiografie
15:15 Arthur Newman
17:05 Náhradní plán