Dvaja kamaráti išli splavovať rieku. Po prevrátení člnu prišiel jeden o život

Dvaja kamaráti išli splavovať rieku. Po prevrátení člnu prišiel jeden o život

LIETAVSKÁ LÚČKA / Dvaja kamaráti, 59-ročný a 35-ročný muž išli splavovať rieku Rajčianka na gumenom člne. Pri Lietavskej Lúčke sa prevrátili na vodnom prahu. Mladšiemu z dvojice sa podarilo vyplávať, staršieho ale stiahol silný vratný prúd.

"Na takomto člne splavovať, pokiaľ viem bola to gumená páľava, nemá stabilitu na stojatej vode nieto ešte v prúde," povedal veliteľ žilinskej záchrannej brigády Juraj Danko. V Lietavskej Lúčke dvojica nezvládla prechod haťou, čln sa prevrátil a hladina sa nad mužmi zatvorila. Jednému z nich sa podarilo vyplávať.

Hasiči mladšiemu mužovi poskytli prvú pomoc a záchranári ho previezli do žilinskej nemocnice. "Ošetrili muža, ktorý bol podchladený a mal ľahké zranenia, následne bol prevezený do nemocnice," uviedla hovorkyňa skupiny záchranárov Katarína Načiniaková. 

Päťdesiatdeväťročného muža sa podarilo nájsť až o štyri kilometre ďalej. Z vody ho vytiahli hasiči zo žilinskej záchrannej brigády v špeciálnych oblekoch. Podľa informácií TV JOJ ani jeden z mužom nemal záchrannú vestu. 

Pozrite si archívnu reportáž. Len nedávno sa na Dunajci utopil pltník. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:05 Rodinné záležitosti
14:30 Súdna sieň
15:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
13:45 Simpsonovci XXII.
13:00 JAG IV.
14:00 Tajomstvá a lži I.
15:00 Policajt z L.A.
12:55 Agi Bagi II.
13:15 Malý medvedík
13:40 Policajná hliadka
12:50 Moliere
15:05 Ohňostroj lásky
16:45 Útěk z polygamie