Mužovi spiacemu v stane niekto hodil dovnútra zápalnú fľašu

Mužovi spiacemu v stane niekto hodil dovnútra zápalnú fľašu

PIEŠŤANY / Poriadne rušnú a náročnú noc majú za sebou bezpečnostné a záchranné zložky z Piešťan. Zasahovať museli pri sérii požiarov, ktoré nasledovali krátko po sebe. Okolnosti, za akých došlo k jednému z nich, sú pritom mimoriadne brutálne. Mužovi spiacemu v stane niekto hodil dovnútra zápalnú fľašu.

Stalo sa to v areáli piešťanskej lodenice. Muž sa tu ako obvykle uložil na noc do svojho stanu. Bezdomovca však krátko pred polnocou vytrhla zo spánku desivá udalosť. Podľa jeho slov mu mal niekto otvoriť stan a dovnútra hodiť zapálenú fľašu s horľavinou. Všetko, vrátane oblečenia, ktoré mal muž na sebe, sa razom ocitlo v plameňoch. Bezdomovec stihol z horiaceho pekla vybehnúť von a rýchlo sa vyzliecť. Pomoc privolali okoloidúci ľudia. Oheň uhasili hasiči z Piešťan. Stan a osobné veci bezdomovca zhoreli do tla.

Muž utrpel popáleniny druhého a tretieho stupňa. Po ošetrení ho sanitkou previezli do nemocnice.

Podľa vyjadrenia lekára sa podpálený bezdomovec bude zo zranení, ktoré utrpel na rukách a chrbte liečiť minimálne týždeň. Prípadom sa zaoberá polícia. Tej sa už podarilo dolapiť údajného páchateľa hrozného činu, ktorý má mat na svedomí aj ďalšie požiare z pondelňajšej noci.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:40 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Panelák
05:30 Prvé oddelenie
05:50 Profesionáli VII.
06:25 NAŠI IV.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:55 Arthur a Maltazardova pomsta
07:40 Děda nebo trenér
09:10 Trable dívčí kapely