Nehoda na koľajniciach. Vlak v Petržalke zrazil dve osoby

Nehoda na koľajniciach. Vlak v Petržalke zrazil dve osoby

BRATISLAVA / Záchranári a hasiči zasahovali v stredu po 19:00 na železničnom priecestí v Petržalke. Na mieste zostali telá dvoch mladých mužov.

K tragédii došlo na železničnom priecestí na Kopčianskej ulici, kde prichádzajúci vlak usmrtil dvoch ľudí. Podľa prvotných informácii z miesta nehody išlo o dvoch mužov z neďalekej ubytovne, ktorý cez priecestie prechádzali pravidelne. "Pozerali sa do zeme, išli spolu a mali obidvaja maskáče a tie isté topánky. A o chvíľu sme videli už len hasičov," povedal jeden zo svedkov. "Ten vlak aj trúbil, ale už to neubrzdil," dodala ďalšia svedkyňa nehody. Podľa svedkov mrví muži pracovali v stavebnej firme a len v utorok sa vrátili po sviatkoch do Bratislavy. 

Rušňovodič ani napriek tomu, že okamžite zatiahol rýchlobrzdu už zrážke nedokázal zabrániť. Železničná doprava v uvedenom úseku bola na viac ako dve hodiny prerušená. "Poverený príslušník Oddelenia železničnej polície Policajného zboru Bratislava  začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.  Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti  sú predmetom vyšetrovania," informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ Bratislava. 

Podľa svedkov boli závory dolu a vlak aj trúbil. "Či chceli alebo nechceli reagovať nevie nikto," dodal svedok nehody. Počas toho ako rušňovodič prechádzal s nákladným vlakom cez železničné priecestie, mali muži podľa polície zoskočiť z vedľa stojaceho vlaku priamo pod niekoľko tonový kolos.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Milan Dančo

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
07:40 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 Súdna sieň
07:05 Súdna sieň
08:30 Dobrodruh
06:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
07:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
08:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
06:55 Rapotáčik
07:05 Agi Bagi
07:15 Marvin, stepujúci koník II.
05:10 Ztracený ráj
07:00 Mé potrhlé já
08:35 Kuchař srdcem