Nehoda na koľajniciach. Vlak v Petržalke zrazil dve osoby

Nehoda na koľajniciach. Vlak v Petržalke zrazil dve osoby

BRATISLAVA / Záchranári a hasiči zasahovali v stredu po 19:00 na železničnom priecestí v Petržalke. Na mieste zostali telá dvoch mladých mužov.

K tragédii došlo na železničnom priecestí na Kopčianskej ulici, kde prichádzajúci vlak usmrtil dvoch ľudí. Podľa prvotných informácii z miesta nehody išlo o dvoch mužov z neďalekej ubytovne, ktorý cez priecestie prechádzali pravidelne. "Pozerali sa do zeme, išli spolu a mali obidvaja maskáče a tie isté topánky. A o chvíľu sme videli už len hasičov," povedal jeden zo svedkov. "Ten vlak aj trúbil, ale už to neubrzdil," dodala ďalšia svedkyňa nehody. Podľa svedkov mrví muži pracovali v stavebnej firme a len v utorok sa vrátili po sviatkoch do Bratislavy. 

Rušňovodič ani napriek tomu, že okamžite zatiahol rýchlobrzdu už zrážke nedokázal zabrániť. Železničná doprava v uvedenom úseku bola na viac ako dve hodiny prerušená. "Poverený príslušník Oddelenia železničnej polície Policajného zboru Bratislava  začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.  Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti  sú predmetom vyšetrovania," informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ Bratislava. 

Podľa svedkov boli závory dolu a vlak aj trúbil. "Či chceli alebo nechceli reagovať nevie nikto," dodal svedok nehody. Počas toho ako rušňovodič prechádzal s nákladným vlakom cez železničné priecestie, mali muži podľa polície zoskočiť z vedľa stojaceho vlaku priamo pod niekoľko tonový kolos.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Milan Dančo

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:15 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
06:55 OCHRANCOVIA
08:15 Panelák
09:40 Policajt z L.A.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
07:15 Iluzionista
09:10 Mé potrhlé já
10:45 Jmenuji se Jerry