Pirát z Dolného Kubína zostáva vo väzbe. Jemu sa to nepáči

Pirát z Dolného Kubína zostáva vo väzbe. Jemu sa to nepáči

ŽILINA / Pred sudkyňu Okresného súdu v Žiline sa vo štvrtok postavil 43-ročný Marčin L.. Ide o Poliaka, ktorý sa počas pirátskych pretekov čelne zrazil s autom. V ňom zomrel 57-ročný muž z okresu Dolný Kubín.

Marčin je najstarším vodičom z trojice Poliakov, ktorých arogantná jazda skončila nešťastím. A podľa polície nesie na tragédii ten najväčší podiel viny. Šoféroval čierne Porsche, ktoré narazilo do auta, v ktorom zahynul nevinný človek. "Obvinený a jednej strane prejavil určitú ľútosť, na druhej strane očakávam aktívnejšiu iniciatívu z hľadiska kontaktovania poškodených, čo sa týka prejednania otázky náhrady škody, eventuálne nejaké ospravedlnenie," informuje prokurátor Alexander Feník.

Sudkyňa rozhodovala o tom, či naďalej zostane vo vyšetrovacej väzbe, v ktorej sedí od októbra minulého roka. "Vyhovela návrhu prokurátora na predĺženie lehoty trvania väzby, a to do 30. júna 2019," uviedla hovorkyňa súdu Lenka Belavá. "Dôvodom predĺženia väzby bola potreba dopracovania znaleckých posudkov vzhľadom na zložitosť veci a vzájomnú súvislosť viacerých údajov, ktoré sú potrebné zo strany znalcov spracovať. Si to vyžaduje objektívne dlhší čas," dodáva Feník. 

Marčin teda, na rozdiel od svojich dvoch kamarátov, zostáva za mrežami. Štyridsaťtriročnému mužovi z Poľska sa ale rozhodnutie žilinskej sudkyne nepáči. "Proti uzneseniu okresného súdu podal obvinený sťažnosť, o ktorej rozhodne krajský súd," povedala Belavá. Ďalší dvaja vodiči sú na slobode. Dvadsaťšesťročného Lukasza prepustil sudca z väzby včera a 27-ročného Adama ešte minulý týždeň. Obidvaja čelia obvineniu za zločin všeobecného ohrozenia, kde však hrozí maximálny trest 10 rokov. "Všetci traja sa podieľali na vzniku určitých nebezpečných a kolíznych situácií v cestnej premávke," uviedol prokurátor. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:40 Rýchla rota Chipa a Dala
08:05 Rýchla rota Chipa a Dala
08:35 NAŠI II.
07:45 NOVÁ ZÁHRADA
09:00 NA CHALUPE
10:25 NOVÉ BÝVANIE
06:55 Extrémna premena III.
08:10 15 MINÚT. KUCHÁR
08:55 15 MINÚT. KUCHÁR
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!