Obyvatelia v ohrození. Na východe vyčíňal vietor a strhával strechy

Obyvatelia v ohrození. Na východe vyčíňal vietor a strhával strechy

MYSLINA / Na väčšine východného Slovenska bola v utorok vyhlásená výstraha pred silným vetrom. V obci Myslina strhlo polovicu plechovej strechy na dome. Podľa hasičov boli v ohrození aj miestni obyvatelia, ktorí v tom čase mierili do kostola.

Výstraha pred silným vetrom platila včera na väčšine východného Slovenska. V obci Myslina nápor vetra nevydržala strecha. Vietor strhol plechy na dome, ktorý momentálne nie je obývaný. "Fúkal silný vietor a zobral polovičku strechy," uviedla starostka obce Helena Podolínska. Podľa slov starostky obce, ľudia v tom čase práve smerovali do kostola. "Bol ohrozený majetok obce, budova obecného úradu, taktiež kostol a občania, ktorí práve išli do kostola," povedala starostka.

​Vietor v obci udrel takou silou, že plechy zo strechy domu doslova odleteli. Na mieste zasahovali hasiči z Humenného. Časti poškodenej strechy podľa nich ohrozovali aj ľudí. "Na mieste sme zistili, že sa jedná o poškodenú strechu, ktorá ohrozovala okoloidúcich ľudí aj automobily," opísal situáciu Eduard Atilla Becz, veliteľ zásahu HaZZ 

"Bol ohrozený majetok obce, budova obecného úradu, taktiež kostol a občania, ktorí práve išli do kostola," povedala Helena Podolínska. Hasiči museli strechu postupne rozoberať. "Strecha bola rozobraná, zvyšok sme priklincovali a zabezpečili, poučili sme aj majiteľa," dodal Eduard Atilla Becz. 

Starostka hovorí, že vyčíňanie vetra v obci trvalo len pár minút. No aj počas takej krátkej doby stihol narobiť škody.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:20 Súdna sieň
06:05 Súdna sieň
07:25 Panelák VIII.
05:05 Kutyil s.r.o. II.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:15 Princ Krasoň
07:50 Vánoční show
09:25 Americká Miss India