Odhodená cigareta zničila niekoľko chatrčí. Požiar zhoršoval aj vietor

Odhodená cigareta zničila niekoľko chatrčí. Požiar zhoršoval aj vietor

MNÍŠEK NAD HNILCOM / Dramatickú noc majú za sebou obyvatelia miniosady v Mníšku nad Hnilcom. Do tla im vyhoreli chatrče. Deti z objektov vyťahovali, keď im už horelo nad hlavami. O požiar sa postaral jeden z osadníkov, ktorý odhodil cigaretu.

Podľa obyvateľov môže za všetko cigareta. Majiteľ domu sa ani netají tým, že ju zle odhodil. Zapálená cigareta totiž skončila na záclone. Tá začala tlieť, čo si muž nevšimol. Postupne sa ale rozhorela, keď zbadali plamene na okne, bolo neskoro. Keďže v tejto osade nemali vodu, nebolo ani s čím hasiť.

Plamene sa rozširovali z jednej drevenej stavby na druhú. Z domov miestni vybiehali iba v papučiach a svetroch, ostatné veci pohltili plamene. Osadníci tak noc strávili iba v tom, čo mali na sebe. Prichýlili ich dočasne susedia. "Silný vietor napomáhal horeniu, požiar sa rýchlo šíril. Vzhľadom na to, že celý objekt je z dreva," povedal veliteľ dobrovoľných hasičov z Mníška nad Hnilcom Peter Rusnák. 

Hasiči tu už nemali čo zachraňovať. Zasahovali posádky profesionálov z Gelnice a dobrovoľníkov z Mníška nad Hnilcom. Počas hasenia museli byť chlapi mimoriadne obozretní. Konštrukcia sa im rozpadávala nad hlavami. Zvyšky stropov im zase horeli pod nohami. Šťastím je, že sa pri požiari nik nezranil. Tohto prípadu sa už chytili aj gelnickí policajti, tí ešte v noci začali vyšetrovanie. "V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti," uviedla policajná hovorkyňa v Košiciach Lenka Ivanová. 

Požiar zničil aj prístavby v okolí murovaného domu na Spiši. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:30 12 darů do života
08:35 Příšerky pod hladinou
10:15 Red Dog - psí legenda