Streľba na škole. Chlapec postrelil spolužiaka

Streľba na škole. Chlapec postrelil spolužiaka

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Chlapec postrelil spolužiaka v škole v Spišskej Novej Vsi. Záchranári ho vzali s poranením hlavy do nemocnice

K nehode došlo v škole na Nejedlého ulici. Brok zo vzduchovky zranil jedného chlapca počas vyučovania. V škole majú malú strelnicu. Žiaci sa tu v rámci vyučovania venujú aj športovej streľbe zo vzduchovky. Na strelnici boli žiaci siedmej triedy. "Na hodinách športovej prípravy, na športovej streľbe došlo k úrazu, zo vzduchovej pušky. Vyšetruje to polícia," povedal riaditeľ školy Miroslav Nováček.

Pedagógovia chlapcovi podali okamžite prvú pomoc. Brok ho zranil v oblasti čela. Syn2: tel naciniakova: "Posádka ošetrila maloletého chlapca, ktorý mal strelné poranenie v oblasti tváre. Bol však mimo ohrozenia života. Bol prevezený do nemocnice v Spišskej Novej Vsi," uviedla hovorkyňa záchranárskej skupiny Katarína Načiniaková.

Leteckí záchranári ho transportovali v stabilizovanom stave do detskej fakultnej nemocnice. Počas prevozu bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Záchranárov v škole vystriedali policajti. Dorazil aj technik, ktorý zaisťoval stopy. "Rozsah zranení v tejto chvíli nie je známy. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie informácie o prípade poskytneme hneď, ako to situácia dovolí," informuje hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová. "Je nám to veľmi ľúto. Informovali sme rodičov. Verím, že nepôjde o vážnu situáciu. Nemám žiadne informácie, čakám. Je to v štádiu šetrenia," dodal Nováček. 

​Vodič prešiel na križovatke na červenú a policajti museli strieľať:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Súdna sieň
11:20 Aféry II.
12:10 INKOGNITO
10:05 Najlepšie svetové videá V.
11:20 Áno, šéfe USA II.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
10:00 Nákupné maniačky
11:25 UHÁDNI MÔJ VEK
12:25 Vražedné Miami
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Rybičky Flip a Flap
11:20 Arthur a Minimojovia
11:05 Hříšný tanec
12:55 Mámy na nože
14:30 Podfukáři