Akcia Pilot: Štyria obvinení idú do vyšetrovacej väzby

Akcia Pilot: Štyria obvinení idú do vyšetrovacej väzby

BANSKÁ BYSTRICA / Počas protidrogovej razie pod názvom Pilot policajti v Lučenci zadržali a obvinili štyroch mužov. Okrem drog našli aj zbrane. Sudca rozhodoval o tom, či pôjdu do vyšetrovacej väzby. Nie je vylúčené, že padnú aj ďalšie obvinenia.

Sudca rozhodol o osude 4 mužov v priebehu dvoch hodín, najbližšie noci už strávia vo vyšetrovacej väzbe. S putami na rukách skončili po zásahu NAKA. Pred treťou popoludní ich priviezli na banskobystrický okresný súd. 

"Súd rozhodol o vzatí môjho klienta do väzby, s čím sa ja nestotožňujem, podal som sťažnosť, nesúhlasím s dôvodmi väzby tak, ako ich navrhol pán prokurátor," vraví obhajca Rastislav Urbáni. 

Rozhodovanie bolo v tomto prípade pomerne rýchle, všetci štyria pred sudcom mlčali. Jednému z nich však bolo pri odchode zo súdu veselo. Policajti z Národnej protidrogovej jednotky skupinu zrejme dlhšie sledovali a išli tak na istotu.

​Zasahovali na sídlisku Rúbanisko, kde zastavili osobné auto, či v priemyselnej zóne v areáli bývalého podniku sad, prehľadali aj garáže. Tu našli množstvo vecí, policajti zatiaľ nevylúčili ani to, že pochádzajú z trestnej činnosti. "Zaistili 150 gramov pervitínu a zbrane, budú podrobené expertíznemu skúmaniu," hovorí policajná hovorkyňa Denisa Balogová. 

"Môj klient sa cíti byť nevinný, ale zatiaľ využil svoje právo a nevypovedal," dodal Urbáni. "Podali sme sťažnosť. Neumožnili nám nahliadnuť do spisu, ale to považujem za štandardnú situáciu," uviedol ďalší obhajca Juraj Gavalec. 

Vyšetrovateľ štyroch mužov obvinil z drogovej trestnej činnosti, metamfetamín mali vyrábať či predávať ako organizovaná skupina. Podľa zistení TV JOJ niektorí z obvinených mužov už problémy so zákonom práve pre drogy mali.

Pozrite si archívnu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 INKOGNITO
23:00 INKOGNITO
00:10 Hoď svišťom II.
22:05 FESTIVALOVÉ MINÚTY
00:10 Hviezdna brána III.
01:10 Súboj kúzelníkov I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
21:50 Hrdinové ohně
00:00 Rodeo a Julie
01:25 Sezóna zabíjení