Akcia Pilot: Štyria obvinení idú do vyšetrovacej väzby

Akcia Pilot: Štyria obvinení idú do vyšetrovacej väzby

BANSKÁ BYSTRICA / Počas protidrogovej razie pod názvom Pilot policajti v Lučenci zadržali a obvinili štyroch mužov. Okrem drog našli aj zbrane. Sudca rozhodoval o tom, či pôjdu do vyšetrovacej väzby. Nie je vylúčené, že padnú aj ďalšie obvinenia.

Sudca rozhodol o osude 4 mužov v priebehu dvoch hodín, najbližšie noci už strávia vo vyšetrovacej väzbe. S putami na rukách skončili po zásahu NAKA. Pred treťou popoludní ich priviezli na banskobystrický okresný súd. 

"Súd rozhodol o vzatí môjho klienta do väzby, s čím sa ja nestotožňujem, podal som sťažnosť, nesúhlasím s dôvodmi väzby tak, ako ich navrhol pán prokurátor," vraví obhajca Rastislav Urbáni. 

Rozhodovanie bolo v tomto prípade pomerne rýchle, všetci štyria pred sudcom mlčali. Jednému z nich však bolo pri odchode zo súdu veselo. Policajti z Národnej protidrogovej jednotky skupinu zrejme dlhšie sledovali a išli tak na istotu.

​Zasahovali na sídlisku Rúbanisko, kde zastavili osobné auto, či v priemyselnej zóne v areáli bývalého podniku sad, prehľadali aj garáže. Tu našli množstvo vecí, policajti zatiaľ nevylúčili ani to, že pochádzajú z trestnej činnosti. "Zaistili 150 gramov pervitínu a zbrane, budú podrobené expertíznemu skúmaniu," hovorí policajná hovorkyňa Denisa Balogová. 

"Môj klient sa cíti byť nevinný, ale zatiaľ využil svoje právo a nevypovedal," dodal Urbáni. "Podali sme sťažnosť. Neumožnili nám nahliadnuť do spisu, ale to považujem za štandardnú situáciu," uviedol ďalší obhajca Juraj Gavalec. 

Vyšetrovateľ štyroch mužov obvinil z drogovej trestnej činnosti, metamfetamín mali vyrábať či predávať ako organizovaná skupina. Podľa zistení TV JOJ niektorí z obvinených mužov už problémy so zákonom práve pre drogy mali.

Pozrite si archívnu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
09:10 Panelák
10:15 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
11:15 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
08:10 Dr. LUDSKY
09:40 Kosti V.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy II.
09:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
08:15 Tvoje tvář má můj hlas
10:00 Ztracená dívka
11:35 Příběh Wendella Bakera