Pád teplovzdušného balóna vo Vysokých Tatrách. Záchranári našli už len prázdny kôš

Pád teplovzdušného balóna vo Vysokých Tatrách. Záchranári našli už len prázdny kôš

VYSOKÉ TATRY / Dobrovoľní záchranári Tatranskej horskej služby, ktorí slúžia na Štrbskom Plese, si takýto zásah vo svojej histórii nepamätajú. Do lesa sa dnes popoludní zrútil teplovzdušný balón. Keď však prišli namiesto, posádku nenašli.

Dobrovoľní záchranári horskej služby okamžite sadli na štvorkoľku a vyrazili na miesto pádu balóna. Bolo to asi štyri kilometre od Štrbského plesa v lesnom poraste. 

"Sme v takom napätí boli, či tam nenájdeme niekoho ťažko zraneného," hovorí jeden zo záchranárov Jaroslav Švorc s tým, že boli pripravení poskytnúť prvú pomoc, no nikoho nevideli. 

"Bol tam batoh, tak sme usudzovali, že ak by sa niekomu nič nestalo, tak by si ten batoh vzal so sebou," dodáva Švorc. Záchranári obzreli celý balón a okolie. "Boli tam iba jedny stopy, tak nám napadlo, že tam bol asi iba jeden človek," vysvetľuje situáciu záchranár Peter Peťo.  

Napokon sa spojili s vedúcim zo Štrbského plesa. Ten im oznámi dobré správy. "Že prišiel človek, ktorý je trošku v šoku a že ohlásil túto vec," dodal Peťo. Boli najmä radi, že sa mu podarilo pristáť síce na netradičnom mieste, ale bezpečne. 

Pozrite si reportáž o Slovákovi, ktorý skáče z balóna. Nie je to ale nič jednoduché: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Prvé oddelenie II.
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:05 Prvé oddelenie
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
06:05 BUČKOVCI 3
07:25 Keď je pečenie umenie III.
07:55 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:05 12 darů do života
07:10 Lord of the Dance
08:55 Psí poslání