Šťastie v nešťastí! Na idúce auto pred Malužinou spadli dva hrubé stromy

Šťastie v nešťastí! Na idúce auto pred Malužinou spadli dva hrubé stromy

Archívna reportáž
embed kód
MALUŽINÁ / Obrovské šťastie v nešťastí mala v piatok večer posádka auta prechádzajúceho cez Čertovicu. Pred obcou Malužiná spadli na idúce auto dva hrubé stromy. Tie nevydržali nápor silného vetra. Hlavy cestujúcich minuli len o niekoľko desiatok centimetrov.

​K nehode došlo v piatok po 20:00 hodine. V aute sedel 40-ročný vodič, ktorý šiel v smere od obce Nižná Boca na obec Kráľová Lehota. Pred Malužinou ale na idúce auto spadli dva stromy. "Vo vozidle sa nachádzal vodič a dvaja spolujazdci. Pri dopravnej nehode utrpel 50-ročný spolujazdec predbežne ľahké zranenia," informoval policajný hovorca Radko Moravčík. 

Konáre stromov prerazili čelné sklo. Nechýbalo veľa a ťažké kmene by spadli priamo na strechu auta. Z privaleného vozidla sa muži dostali vlastnými silami. Stromy nevydržali nápor vetra v mieste, kadiaľ vedú stožiare vysokého napätia.

Alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 10 tisíc eur. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

Cestu na nejaký čas museli úplne uzavrieť. "Na mieste zásahu fúka stále silný vietor. Bolo nutné uzavrieť cestu, nakoľko hrozí pád ďalších stromov," informoval veliteľ zásahu. Riziko nepodceňovali ani samotní hasiči. S pílením stromov čakali približne dve hodiny, až kým sa vietor neupokojil. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/Polícia SR

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:00 Simpsonovci XXII.
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
10:05 Rande u přepážky
11:40 Cesta za snem
13:25 Náhradní plán