Vykoľajené vagóny sa podarilo odstrániť. Vlaková doprava je stále obmedzená

Vykoľajené vagóny sa podarilo odstrániť. Vlaková doprava je stále obmedzená

Archívna reportáž
embed kód
KROMPACHY / Práce na úseku železnice v Krompachoch stále pokračujú. Železničiarom v spolupráci s hasičmi sa v pondelok podarilo odstrániť všetky vykoľajené vagóny. Železničná doprava je ale stále na tomto úseku pozastavená, úplné sprejazdnenie odhadujú až na štvrtok.

S prácami pokračujú železničiari aj v utorok. Podľa informácii TV JOJ momentálne prebiehajú opravy jednej menej zničenej koľaje. "Železničná doprava je na úseku Spišské Vlachy, Margecany zastavená. Vlaky osobnej prepravy sú zo Spišských Vlachov vypravované naspäť smer Bratislava a z Margecian naspäť smer Košice," informoval Michal Lukáč, hovorca ŽSR. S meškaním v rozmedzí 60 až 90 minút je potrebné rátať až pravdepodobne do štvrtka. 

Na hlavnej vlakovej stanici v Košiciach hlásia meškanie vlakov do Bratislavy a Poprad -Tatry niekoľko minút. Aktuálne meškania vlakov nájdete TU: 

Zdroj: TV JOJ

Vlaková doprava ešte nebude plnohodnotne obnovená ani v stredu 20. februára.  "V úseku Spišské Vlachy – Margecany je nasadená náhradná autobusová doprava," informoval dnes hovorca ZSSK Tomáš Kováč. 

Od stredy by ale mala byť spustená železničná doprava na jednej koľaji, vo štvrtok už na oboch. Vďaka ťažkej technike a hasičským tankom sa v pondelok podarilo odstrániť všetkých 9 vykoľajených vagónov. Akcia trvala niekoľko hodín. 

Pozrite si krátke video ako odstraňovali jeden z vozňov:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:10 Profesionáli III.
10:15 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
08:30 Hrdinové ohně
10:55 Zlatý holky
12:45 Jdi svou cestou