Prípad pokusu o vraždu gelnického podnikateľa je opäť na súde. Do väzby poslali šoféra auta

Prípad pokusu o vraždu gelnického podnikateľa je opäť na súde. Do väzby poslali šoféra auta

BANSKÁ BYSTRICA / Šofér ukradnutého auta z ktorého strieľal Róbert Nigut na Jahodnej pri Košiciach v lete 2013 sa ocitol pred súdom. Vinia ho z úkladnej vraždy v štádiu pokusu. Procesu sa vyhýbal a tak preňho žiadali väzbu. Obeťou mal byť gelnický podnikateľ. Hoci ho guľky zasiahli, podarilo sa mu ujsť.

Gabriela H. priviezla policajná eskorta do Banskej Bystrice pred treťou popoludní. Tvár si pred kamerou ukrýval pod kapucňou. Pred súdom ho čakali príbuzní. Zadržali ho policajti Národnej kriminálnej agentúry, pred časom ho obvinili z úkladnej vraždy v štádiu pokusu. Práve on bol šoférom upraveného luxusného auta, a z nevydarenej vraždy usvedčuje strelca Róbert Niguta. Gabriel sa však výsluchom vyhýbal, a tak vyšetrovatelia a prokurátor takpovediac stratili trpezlivosť.

Sudca o väzba rozhodol v priebehu troch hodín, Nigutov šofér skončil za mrežami. "Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici rozhodol o vzatí do väzby, dôvodom je obava z úteku," vyjadrila sa hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. "Sudca pre prípravné konanie rozhodol v súlade s návrhom prokurátora. Je predpoklad, že do leta bude vec ukončená," poznamenal prokurátor špeciálnej prokuratúry.

Po nevydarenej Nigutovej streľbe na podnikateľa skončili obidve autá v priekope. Postrelenému mužovi sa zázrakom podarilo utiecť. Gabriel sa prebral dolámaný a zakliesnený v luxusnom aute, ratovali ho hasiči a záchranári. Jeho oblečenie aj interiér auta boli poliate benzínom. Strelec sa tak zrejme chcel šoféra ako jediného svedka zbaviť. Na doživotie odsúdeného Róberta Niguta odvtedy nevideli.  

Pozrite si reportáž o tomto prípade. Ako sa to všetko odohralo?: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
22:00 INKOGNITO
23:10 SEDEM
20:10 Spojenec
22:25 OKTAGON MAGAZIN
23:00 Bláznivá jazda
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam VIII.
20:15 2 Bobule
22:00 Alibi na klíč
23:35 Extáze