Maľbu, ktorá mala skrášliť mesto, niekto zničil. Jej tvorcovia tušia, kto to bol

Maľbu, ktorá mala skrášliť mesto, niekto zničil. Jej tvorcovia tušia, kto to bol

ŽILINA / Žiaci dvoch žilinských stredných škôl chceli skrášliť autobusovú zastávku s názvom „Bernolákova“. Neznámemu vandalovi sa ale ich snaha nepáčila. Študentov prekvapilo, akým spôsobom sa niekto pustil do ich maľby.

Na autobusovej zastávke namaľovali tohto jazykovedca originálnym spôsobom. Antona Bernoláka, ktorý bol evanjelický farár, obliekli do moderného šatu a obuli mu aj tenisky. "Chcel som spojiť históriu s tým moderným, aby sa to priblížilo mladým ľuďom," uviedol autor návrhu Viliam Mrázik.

S nápadom skultúrniť zastávku prišli nadšenci z gymnázia. "Zabezpečoval som priebeh financií, platenie, všetky papierové záležitosti," povedal manažér projektu Dominik Hrtánek. 

"Na vytvorenie tohto street-artového diela sa vyzbierali ľudia a bola to suma 900 eur," povedala učiteľka Gymnázia na Hlinskej ulici Katarína Laštíková. Študenti umeleckej školy vytvorili maľbu v máji minulého roka. Takže vo svojej pravej podobe vydržala trištvrte roka. Teraz sa do nej pustil niekto so sprejom v ruke.

Mladí autori majú svoje podozrenie, kto zrejme poškodil ich dielo. Rozhodne ale neuvažujú nad tým, že týmto prípadom budú zaťažovať políciu. Namiesto toho budúci umelci na jar opravia veľký červený nápis. Dúfajú, že vandal, ktorého neriešia, už potom nechá ich Bernoláka na pokoji.

Cudzie grafity v Senici poškodzoval chlapec so svojím otcom.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:50 Nákupné maniačky
11:20 NOVÉ BÝVANIE
12:50 Simpsonovci XX.
09:45 A.P.B.: Nová generácia
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI I.
12:05 Fantastické torty
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam IX.
09:40 Philomena
11:25 Breakdance Girl
13:10 Cirkus