NAKA vypátrala luxusné autá za tisíce eur. Medzi obvinenými z krádeže je podľa TV JOJ aj bývalý šofér Aleny Zs.

NAKA vypátrala luxusné autá za tisíce eur. Medzi obvinenými z krádeže je podľa TV JOJ aj bývalý šofér Aleny Zs.

BRATISLAVA / Národná kriminálna agentúra vypátrala dve ukradnuté luxusné autá v hodnote viac ako 175 tisíc eur. Autá zmizli v prvej polovici januára tohto roku v Bratislave. Podľa našich informácií má v krádeži prsty aj Vladimír M, ktorý aktuálne sedí vo väzbe a mal sa podieľať na vražde exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Dva luxusné bavoráky zmizli ešte 12. januára z areálu na Kopčianskej ulici v Bratislave. Autá boli úplne nové, dokonca nemali ešte ani pridelené evidenčné čísla. Zlodeji sa vlámali do uzatvoreného areálu cez elektrickú bránu, ktorú násilím otvorili a dokonca ňou poškodili aj v blízkosti odparkované auto. Podľa informácií z prostredia vyšetrovania najprv zmizlo BMW X3, o pár desiatok minút zmizla aj športová M4. 

Pri krádeži okrem brány poškodili aj odstavené auto. Celková škoda tak bola vyčíslená na viac ako 180 tisíc eur. Národná Kriminálna agentúra našla jedno z áut v Gabčíkove. "Pár dní nato, tri dni na to policajti z Národnej protizločineckej jednotky vypátrali prvé z nich - BMW X3," uviedol policajný hovorca Michal Slivka. 

Druhé ukradnuté auto našli v pondelok pár kilometrov od Senca. Ukradnuté luxusné BMW mali policajti vypátrať vo Veľkom Bieli na Kostolnej ulici, na pozemku v jednom z rodinných domov. Medzičasom 23. januára došlo k zadržaniu 4 osôb, ktoré vyšetrovateľ následne obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže.

Podľa informácií TV JOJ z prostredia polície je medzi štyrmi obvinenými zlodejmi bavorákov aj Vladimír M., bývalý osobný šofér a priateľ Aleny Zs. Tá je obvinená z objednania vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a rovnako aj z úkladnej vraždy formou účastníctva exprimátora Hurbanova Lászloa Basternáka. Toho 9. júla 2010 zastrelil pred vlastným domom Štefan Kaluz, ktorý si trest odpykáva v Leopoldove, a s obvineným Vladimírom pracovali v minulosti pre skupinu Sýkorovcov, ako SBS-kári.

Kukláči ho zadržali v byte v bratislavskej Petržalke 23. januára a o deň neskôr ho obvinili z úkladnej vraždy formou účastníctva. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici ho v sobotu vzal do väzby. "Prokurátor Špeciálnej prokuratúry požaduje u obvineného Vladimíra M. väzbu z dôvodu obavy možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania trestnej činnosti," vyjadrila sa Kudjáková.

Pozrite si reportáž o prípade súvisiacom s Vladimírom M.:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Sahara
17:30 NOVINY
18:00 PRESTRETÉ
14:55 Zlato v garáži II.
15:25 Policajti v akcii
16:25 Policajti v akcii
14:55 Dr. House IV.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
16:50 Súdna sieň
14:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
13:45 O myšce a medvědovi
15:15 Království surikat: Příběh začíná
16:40 Sladko-slaná láska