Rodinu Bučkovcov vyhnali z postele plamene. Škody sú obrovské

Rodinu Bučkovcov vyhnali z postele plamene. Škody sú obrovské

SIHLA / Rodinu Bučkovcov, ktorú poznáte aj z televíznej obrazovky, v nedeľu skoro ráno vyhnali z postelí obrovské plamene. Požiar zachvátil hospodárske budovy, v ktorých boli zvieratá a balíky sena. Zachrániť sa nepodarilo v podstate nič. Škody počítajú na tisícky eur.

"No čo som mala robiť. Do ohňa sa už nehodíte. Plakala som. Ovce, kozy kotné, všetko tam zhorelo," opísala udalosti majiteľka Anna Bučková. Nečakaný nočný požiar ich doslova vyhnal z postelí. Plamene zachvátili hospodárske budovy pri rodinnom dome okolo štvrtej ráno. "Úmyselne nás podpálili, ráno okolo štvrtej. Všetko zhorelo aj so zvieratami vo vnútri a aj veci a súčiastky," dodal syn majiteľky Ján Bučko. 

"Po príchode na miesto bolo zistené, že boli zasiahnuté dve hospodárske budovy. Hrozilo rozšírenie požiaru na vedľa stojacu garáž a rovnako dom," informoval Ivan Švantner, riaditeľ HaZZ Brezno. Oheň sa rýchlo šíril, komplikáciou boli aj samotné cesty a vzdialenosť hasičských staníc od Sihly. "Vzhľadom na čas dojazdu, nakoľko je to minimálne 25 minút, boli už budovy v značnom štádiu zhorenia," dodal Ivan Švantner.

Oheň hasila takmer tridsiatka profesionálov aj dobrovoľníkov. Pomáhali aj jednému zo susedov, ktorý sa nadýchal splodín horenia. Ošetrili ho na mieste. Hospodárske budovy síce vyhoreli do tla, no hasičom sa podarilo zabrániť ďalšiemu šíreniu ohňa, našťastie nestihol poškodiť samotný rodinný dom. Škody, ktoré napáchal požiar sú naozaj veľké. Podľa polície ich majiteľ odhadol na 70-tisíc eur. 

Teraz príde na rad vyšetrovanie príčin vzniku požiaru. Vylúčiť sa nedá ani cudzie zavinenie. "Ale ako môžu byť takíto ľudia, lebo tam nie je elektrina, no bol úmysel," povedala Anna Bučková. "Ja som akurát bol včera kŕmiť, ja som nefajčiar a zhorelo to do tla," dodal Ján Bučko.

"Polícia prípad dokumentuje, vykonávame potrebné procesné úkony. Na mieste bol aj psovod so psom na vyhľadávanie akcelerátorov horenia. Podľa zistovateľa príčin požiarov, cudzie zavinenie nie je vylúčené," informovala aj Mária Faltániová, hovorkyňa KR Pz Banská Bystrica. 

Zdroj: noviny.sk/HaZZ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Extrémni žgrloši III.
09:00 Súdna sieň
07:40 Panelák VII.
08:55 Simpsonovci XXII.
09:15 Simpsonovci XXII.
07:20 Profesionáli VIII.
08:10 POLICAJTI V AKCII
09:30 Prvé oddelenie II.
07:50 Sníček
08:05 Okido II.
08:15 Viking Vicky
07:45 Lord of the Dance
09:30 Skoro dospělá
11:10 Paddington