V Smižanoch sa v noci strieľalo. Podľa miestnych to je normálne

V Smižanoch sa v noci strieľalo. Podľa miestnych to je normálne

SMIŽANY / Osadou v Smižanoch sa počas noci ozvali minimálne dva výstrely. Dôkazom je video, ktoré sa šírilo na sociálnej sieti. Nočné vyčíňanie totiž niekto nakrútil a zavesil na internet.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa nočná streľba odohrávala na ulici v Smižianskej osade. Na videu sú pravdepodobne miestni mladíci. Dve postavy majú na hlavách kukly. Rozprávajú rómsky. Podľa prekladu je video plné nadávok, spomína sa v ňom Levoča, Hranovnica a Smižany. 

Potom si jeden z aktérov rozopne bundu, za nohavicami má krátku strelnú zbraň. Tú vytiahne a dvakrát vystrelí. Do vzduchu a do zeme. "Nie sme v bezpečí teraz. Keď už také dačo robia, tak už nie," povedala obyvateľka osady.  Miestny chlapec našiel na ulici vystrelenú nábojnicu z takzvanej plynovej pištole. Je preto možné, že aj aktéri na videu z nej strieľali.

"Pri tej bránke, druhý dom, či tretí. Takto sa často strieľa, hej. Večer strieľajú," hovorí Jakub, ktorý našiel nábojnice. Video už má v rukách aj polícia. Podľa krajskej hovorkyne začali okamžite konať.

"Po vykonaní úkonov smerujúcich k stotožneniu osôb boli ešte v ten deň zo skutku obvinené 2 osoby, z ktorých jedna je osoba mladistvá," informuje hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová. Polícajti vyšetrujú tento prípad ako trestný čin násilia proti skupine obyvateľov. Za čo hrozí až trojročné väzenie.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 Slečna zamilovaná
13:10 Valerian a mesto tisícich planét
16:20 GURMÁNI ULICE
10:45 Smrteľný omyl
13:10 Bola raz jedna škola
14:05 Bola raz jedna škola
11:55 Hawaii 5.0 IX.
12:55 Hawaii 5.0 IX.
14:00 Klamári I.
12:10 Mach a Šebestová na cestách
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek
11:55 Všechno, co si přeje
13:35 Zlatokopka
15:15 Red Dog - psí legenda