V Smižanoch sa v noci strieľalo. Podľa miestnych to je normálne

V Smižanoch sa v noci strieľalo. Podľa miestnych to je normálne

SMIŽANY / Osadou v Smižanoch sa počas noci ozvali minimálne dva výstrely. Dôkazom je video, ktoré sa šírilo na sociálnej sieti. Nočné vyčíňanie totiž niekto nakrútil a zavesil na internet.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa nočná streľba odohrávala na ulici v Smižianskej osade. Na videu sú pravdepodobne miestni mladíci. Dve postavy majú na hlavách kukly. Rozprávajú rómsky. Podľa prekladu je video plné nadávok, spomína sa v ňom Levoča, Hranovnica a Smižany. 

Potom si jeden z aktérov rozopne bundu, za nohavicami má krátku strelnú zbraň. Tú vytiahne a dvakrát vystrelí. Do vzduchu a do zeme. "Nie sme v bezpečí teraz. Keď už také dačo robia, tak už nie," povedala obyvateľka osady.  Miestny chlapec našiel na ulici vystrelenú nábojnicu z takzvanej plynovej pištole. Je preto možné, že aj aktéri na videu z nej strieľali.

"Pri tej bránke, druhý dom, či tretí. Takto sa často strieľa, hej. Večer strieľajú," hovorí Jakub, ktorý našiel nábojnice. Video už má v rukách aj polícia. Podľa krajskej hovorkyne začali okamžite konať.

"Po vykonaní úkonov smerujúcich k stotožneniu osôb boli ešte v ten deň zo skutku obvinené 2 osoby, z ktorých jedna je osoba mladistvá," informuje hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová. Polícajti vyšetrujú tento prípad ako trestný čin násilia proti skupine obyvateľov. Za čo hrozí až trojročné väzenie.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
06:50 V hlave
05:20 Letecké katastrofy XVI.
06:05 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
06:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
05:10 Extrémna premena II.
05:50 Extrémna premena II.
06:30 Plastiková nevesta
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
07:10 Tankový prapor
08:40 Absurdistán
10:20 Pinocchio