V Smižanoch sa v noci strieľalo. Podľa miestnych to je normálne

V Smižanoch sa v noci strieľalo. Podľa miestnych to je normálne

SMIŽANY / Osadou v Smižanoch sa počas noci ozvali minimálne dva výstrely. Dôkazom je video, ktoré sa šírilo na sociálnej sieti. Nočné vyčíňanie totiž niekto nakrútil a zavesil na internet.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa nočná streľba odohrávala na ulici v Smižianskej osade. Na videu sú pravdepodobne miestni mladíci. Dve postavy majú na hlavách kukly. Rozprávajú rómsky. Podľa prekladu je video plné nadávok, spomína sa v ňom Levoča, Hranovnica a Smižany. 

Potom si jeden z aktérov rozopne bundu, za nohavicami má krátku strelnú zbraň. Tú vytiahne a dvakrát vystrelí. Do vzduchu a do zeme. "Nie sme v bezpečí teraz. Keď už také dačo robia, tak už nie," povedala obyvateľka osady.  Miestny chlapec našiel na ulici vystrelenú nábojnicu z takzvanej plynovej pištole. Je preto možné, že aj aktéri na videu z nej strieľali.

"Pri tej bránke, druhý dom, či tretí. Takto sa často strieľa, hej. Večer strieľajú," hovorí Jakub, ktorý našiel nábojnice. Video už má v rukách aj polícia. Podľa krajskej hovorkyne začali okamžite konať.

"Po vykonaní úkonov smerujúcich k stotožneniu osôb boli ešte v ten deň zo skutku obvinené 2 osoby, z ktorých jedna je osoba mladistvá," informuje hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová. Polícajti vyšetrujú tento prípad ako trestný čin násilia proti skupine obyvateľov. Za čo hrozí až trojročné väzenie.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:15 Nákupné maniačky
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
10:55 JAG IV.
12:00 Slobodní so záväzkami
12:30 Slobodní so záväzkami
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
11:40 Vztah pro psa
13:15 Kid
15:15 Děda nebo trenér