Bankomat bol nepoškodený, no o 100 000 eur ľahší. Páchateľ je zatiaľ neznámy

Bankomat bol nepoškodený, no o 100 000 eur ľahší. Páchateľ je zatiaľ neznámy

MICHALOVCE / Policajti vyšetrujú krádež z Michaloviec. Neznámy páchateľ ukradol peniaze z bankomatu, ktorý sa nachádza neďaleko centra mesta. Podľa zistení Televízie JOJ si zlodej prilepšil o vyše 100 000 eur.

Ku krádeži došlo v presne nezistenom čase. Páchateľ si z bankomatu údajne odniesol obrovskú sumu peňazí. Vykradnutý bankomat sa nachádza na prízemí budovy, v ktorej sídli viacero podnikov. Zrejme nikto z okoloidúcich si ale nič podozrivé nevšimol.  

Pracovníci bezpečnostnej služby pravdepodobne zistili, že v bankomate chýbajú peniaze. Privolali preto policajtov, ktorí miesto činu podrobne zdokumentovali. "Môžeme potvrdiť, že došlo k útoku na bankomat v Michalovciach. Rozsah škôd je predmetom zisťovania a vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v tejto chvíli poskytnúť ďalšie informácie," uviedla hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová. 

Zlodej vošiel do budovy a zo zadnej strany bankomatu odcudzil peniaze. Akým spôsobom sa mu podarilo vniknúť dovnútra zisťuje polícia. Bankomat totiž nebol na pohľad nijako poškodený. "V súvislosti s uvedeným prípadom začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin krádeže. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie bližšie informácie nateraz poskytovať nebudeme," povedala policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová. 

Páchateľ sa mal krádežou obohatiť o viac ako stotisíc eur. Pravdepodobne išiel na istotu. Polícia má už zrejme k dispozícii aj záznamy z bezpečnostných kamier, ktoré by zlodeja mohli pomôcť odhaliť.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:45 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
05:00 Prvé oddelenie
05:25 Panelák
06:15 TIPOS INFO
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:10 Bod zlomu
07:15 Holka k sežrání
08:55 Tah pěšcem