Nehoda kamiónu a osobného auta. Vozidlá po náraze zachvátili plamene

Nehoda kamiónu a osobného auta. Vozidlá po náraze zachvátili plamene

HORNÁ LEHOTA / Vážna nehoda v sobotu poobede ochromila dopravu na hlavnom ťahu do Poľska. Na medzinárodnej ceste R3 sa zrazilo osobné auto s kamiónom. 46-ročný muž z Oravy bol na mieste mŕtvy.

"Najskôr bolo vidieť kúdol dymu dosť čierneho a začalo to horieť, začalo to strieľať okná a začali strieľať pneumatiky. Začal horieť náves, ľudia sa radšej od toho vzdialili a čakali na príchod hasičov," opísal situáciu vodič autobusu. Tragická nehoda sa stala na rýchlostnej ceste R3 pri Sedliackej Dubovej. Osobné auto vošlo pod kamión a obe vozidlá začali horieť. "Priamy účastník nehody mi povedal, že osobné auto sa rotáciou dostalo pod náves," dodal vodič autobusu. 

Nikto netuší prečo 46-ročný vodič osobného auta prešiel do protismeru. "Vodič (46) osobného auta z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k bočnej zrážke s oprotiidúcim kamiónom. V dôsledku nárazu vozidla do palivovej nádrže kamiónu, došlo k vznieteniu vozidiel." informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina. "Na mieste udalosti bolo nutné začať s hasiacimi prácami na kamióne, šofér bol v opatere rýchlej zdravotnej služby, na mieste zasahovala jednotka DHaZ Sedliacka Dubová," dodal Peter Dúha, veliteľ zásahu ORHaZZ Dolný Kubín.  

Vodičovi osobného auta už nik nedokázal pomôcť, bol na mieste mŕtvy. Zraneného vodiča z kamiónu previezla sanitka do dolnooravskej nemocnice.

Pre nehodu bola rýchlostná cesta uzavretá na viac ako dve hodiny a doprava bola presmerovaná po starej ceste.

Zdroj: noviny.sk/HaZZ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Panelák
05:20 Profesionáli III.
06:00 NAŠI II.
06:30 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:35 Kdybych měl křídla
07:10 Asterix a Vikingové
08:40 Kouzlo Vánoc