Náraz smetiarskeho auta sa skončil tragédiou. Na zadnej plošine stál muž

Náraz smetiarskeho auta sa skončil tragédiou. Na zadnej plošine stál muž

BERNOLÁKOVO / K vážnemu úrazu došlo krátko pred poludním na jednej z ulíc v momente, keď smetiari odnášali odpad. Vodič smetiarskeho auta nešťastnou náhodou pritlačil svojho kolegu o betónový stĺp. Na miesto boli vyslaní aj leteckí záchranári.

V obci Bernolákovo neďaleko Bratislavy došlo k vážnemu úrazu jedného z pracovníkov firmy, ktorá odnáša odpad. Päťdesiatsedemročný muž ostal pritlačený k betónovému stĺpu. Vodič niekoľkotonového smetiarskeho auta cúval z hlavnej cesty do uličky. Vzadu na plošine určenej na to, stál jeho kolega. Počas cúvania si vodič napriek tomu, že priestor monitoruje kamera s výstupom do kabíny šoféra nevšimol, že s vozidlom smeruje do betónového stĺpa. Svoju chybu si uvedomil až po náraze. 

"Muža leteckí záchranári previezli v kritickom stave a v umelom spánku do ružinovskej nemocnice v Bratislave," vyjadrila sa hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová. Na miesto úrazu prišla aj inšpekcia práce a generálny riaditeľ spoločnosti Peter Krasnec, ktorý vyjadril nad nešťastným incidentom svoju ľútosť: "Je nám úprimne ľúto čo sa dneska stalo. Počkáme si na výsledky vyšetrenia. Stal sa tu pracovný úraz, ktorý je teraz v štádiu riešenia inšpekcie práce, polície a našej spoločnosti."

Po prevoze do nemocnice lekári zistili, že muž mal viaceré poranenia brucha, hrudníka a hlavy. Napriek ich snahe, popoludní svoj boj o život prehral. Informáciu pre TV JOJ dodatočne potvrdil hovorca KR PZ Michal Szeiff. 

Pozrite si reportáž o mužovi, ktorého pritlačil kombajn:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:05 Súdna sieň
10:05 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
08:45 Simpsonovci VI.
09:15 Simpsonovci VI.
10:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI I.
08:05 Panelák
09:30 JAG IV.
10:50 Hawaii 5.0 VII.
09:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
09:10 Zubor Pompík
09:25 Ovečka Shaun 4,5
08:30 Královský víkend
10:15 Bobule
12:00 Náhradní plán