Vodič kamióna, ktorý išiel na D1 v protismere, ide na rok do väzenia

Vodič kamióna, ktorý išiel na D1 v protismere, ide na rok do väzenia

BRATISLAVA / Vodič, ktorý šoféroval kamión v protismere na bratislavskom obchvate D1 a bol opitý, ide na rok do väzenia. Nepodmienečne. Televízii JOJ informáciu potvrdil hovorca krajského súdu v Bratislave, Pavol Adamčiak.

​Okrem toho, bol vodič odsúdený aj na zákaz viezť akékoľvek motorové vozidlo na dobu 5 rokov. Podľa informácii noviny.sk bude vodič umiestnený v nápravnom ústave na výkon trestu s najnižším stupňom stráženia. Rozsudok je právoplatný.

Bratislavský okresný súd rozhodoval v tzv superrýchlom konaní, žalobu na vodiča kamióna podala okresná prokuratúra 2, v piatok. Sudca mal na naštudovanie spisu 38 hodín. Rozhodol však okamžite, ako dostal samotný spis do rúk, potom ako sa s ním bleskovo oboznámil. Rozsudok je aj preto taký, lebo svojím konaním mohol spôsobiť vážnu dopravnú nehodu.

Zablokovaná cesta

Opitý kamionista jazdil v stredu večer v protismere po diaľnici D1 v Bratislave. Policajtov na to upozornili vodiči. "Vďaka občanom, ktorí v takejto situácii správne zareagovali a kontaktovali políciu, mohli policajti promptne prijať opatrenia na jej riešenie," uviedla Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ Bratislava. Privolaná hliadka kamión Mercedes Benz spozorovala na úrovni zjazdu na Domkársku ulicu a následne sa presunula cez kruhový objazd do smeru jazdy kamióna.

​Vodič kamióna výzvy na zastavenie nerešpektoval a svojou nebezpečnou jazdou naďalej ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Policajti kamión predbehli a služobným vozidlom mu zablokovali cestu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:30 KINOSÁLA
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:00 Plastiková nevesta
05:45 Extrémna premena
06:30 Neserte nám pestúnku II.
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:40 Touha zvítězit
09:00 Skleněný zámek
11:15 Domácnost naruby