Policajti zasahovali proti organizovanej skupine. Na Dunaji zadržali pytliaka

Policajti zasahovali proti organizovanej skupine. Na Dunaji zadržali pytliaka

HAMULIAKOVO / Členovia rybárskej stráže, policajti ako aj poriečne oddelenie chytili na Dunaji pytliaka. Ten mal v okolí ostrova pri Hamuliakove nastraženú sieť, takzvanú žiabrovku. Má ísť o organizovanú skupinu. Zadržaný muž, ktorý sa dopustil trestného činu je v policajnej cele.

Muž sa nachádzal asi 600 metrov od ľavého brehu na druhej strane ostrova. "V momente, ako sme videli, že manipuluje so žiabrovkou, sme prišli k nemu. Ako nás zbadal sa začal na člne vzďaľovať, tak sme ho s motorovým člnom dobehli a zadržali sme ho," uviedol Roland Machala, vedúci rybárskej stráže rady Dunaja. "Páchateľa sme v podstate dali na náš čln, tento jeho čln som držal v ruke a priviezli sme ho k brehu," dodal Titus Kotlár, rybárska stráž Bratislava 5.

Na mieste boli v tom čase už aj policajti, poriečne oddelenie a aj kriminálny technik. Všetci boli v spojení od skorých ranných hodín, kedy im sieť pri ostrove nahlásili miestni rybári. Chceli chytiť páchateľa a to sa im nakoniec aj podarilo. Zatiaľ čo ho policajti posadili do auta, rybárska stráž, ako aj kriminálny technik išli k ostrovu pre sieť. "Žiabrovka zostáva stále dole nastražená, oni každý deň chodia a svoje ryby vyťahujú," povedal Roland Machala.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva policajného zboru v Senci vzniesol obvinenie z prečinu pytliactva voči 49-ročnému Jánovi F. z okresu Dunajská Streda," informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ Bratislava. Zadržaného muža policajti umiestnili do cely predbežného zadržania. Tam si počká na rozhodnutie sudcu o vzatí do väzby. 49-ročný muž bol pre okolie známa firma a preto sa prípad bude riešiť v super rýchlom konaní. Avšak takéto praktiky v tejto lokalite nemá sám. "Už sme takéto skupinky chytili, nie jednu skupinku. Začiatkom roka sme tam chytili už dvoch," dodal vedúci rybárskej stráže.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:30 TOP STAR
12:50 Hoď svišťom
13:45 Hoď svišťom
12:05 Prvé oddelenie
12:35 Letecké katastrofy VII.
13:40 Simpsonovci VI.
11:30 Ochranca II.
13:30 Hawaii 5.0 VI.
14:30 Kosti VII.
12:30 Rybičky Flip a Flap
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
10:40 Need for Speed
12:55 Milionové Vánoce
14:45 Královský víkend