Policajti zasahovali proti organizovanej skupine. Na Dunaji zadržali pytliaka

Policajti zasahovali proti organizovanej skupine. Na Dunaji zadržali pytliaka

HAMULIAKOVO / Členovia rybárskej stráže, policajti ako aj poriečne oddelenie chytili na Dunaji pytliaka. Ten mal v okolí ostrova pri Hamuliakove nastraženú sieť, takzvanú žiabrovku. Má ísť o organizovanú skupinu. Zadržaný muž, ktorý sa dopustil trestného činu je v policajnej cele.

Muž sa nachádzal asi 600 metrov od ľavého brehu na druhej strane ostrova. "V momente, ako sme videli, že manipuluje so žiabrovkou, sme prišli k nemu. Ako nás zbadal sa začal na člne vzďaľovať, tak sme ho s motorovým člnom dobehli a zadržali sme ho," uviedol Roland Machala, vedúci rybárskej stráže rady Dunaja. "Páchateľa sme v podstate dali na náš čln, tento jeho čln som držal v ruke a priviezli sme ho k brehu," dodal Titus Kotlár, rybárska stráž Bratislava 5.

Na mieste boli v tom čase už aj policajti, poriečne oddelenie a aj kriminálny technik. Všetci boli v spojení od skorých ranných hodín, kedy im sieť pri ostrove nahlásili miestni rybári. Chceli chytiť páchateľa a to sa im nakoniec aj podarilo. Zatiaľ čo ho policajti posadili do auta, rybárska stráž, ako aj kriminálny technik išli k ostrovu pre sieť. "Žiabrovka zostáva stále dole nastražená, oni každý deň chodia a svoje ryby vyťahujú," povedal Roland Machala.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva policajného zboru v Senci vzniesol obvinenie z prečinu pytliactva voči 49-ročnému Jánovi F. z okresu Dunajská Streda," informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ Bratislava. Zadržaného muža policajti umiestnili do cely predbežného zadržania. Tam si počká na rozhodnutie sudcu o vzatí do väzby. 49-ročný muž bol pre okolie známa firma a preto sa prípad bude riešiť v super rýchlom konaní. Avšak takéto praktiky v tejto lokalite nemá sám. "Už sme takéto skupinky chytili, nie jednu skupinku. Začiatkom roka sme tam chytili už dvoch," dodal vedúci rybárskej stráže.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:35 Ben Hur
01:10 Noviny TV JOJ
02:05 DIVOKÉ KONE
22:35 Dobrý, zlý a mŕtvy
00:20 Mutanti II.
01:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
23:05 Paranormálne záhady IV.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Albert spoznáva svet
21:50 96 hodin: Zúčtování
23:50 Poslední přežije
01:20 Alibi na klíč