Policajti zasahovali proti organizovanej skupine. Na Dunaji zadržali pytliaka

Policajti zasahovali proti organizovanej skupine. Na Dunaji zadržali pytliaka

HAMULIAKOVO / Členovia rybárskej stráže, policajti ako aj poriečne oddelenie chytili na Dunaji pytliaka. Ten mal v okolí ostrova pri Hamuliakove nastraženú sieť, takzvanú žiabrovku. Má ísť o organizovanú skupinu. Zadržaný muž, ktorý sa dopustil trestného činu je v policajnej cele.

Muž sa nachádzal asi 600 metrov od ľavého brehu na druhej strane ostrova. "V momente, ako sme videli, že manipuluje so žiabrovkou, sme prišli k nemu. Ako nás zbadal sa začal na člne vzďaľovať, tak sme ho s motorovým člnom dobehli a zadržali sme ho," uviedol Roland Machala, vedúci rybárskej stráže rady Dunaja. "Páchateľa sme v podstate dali na náš čln, tento jeho čln som držal v ruke a priviezli sme ho k brehu," dodal Titus Kotlár, rybárska stráž Bratislava 5.

Na mieste boli v tom čase už aj policajti, poriečne oddelenie a aj kriminálny technik. Všetci boli v spojení od skorých ranných hodín, kedy im sieť pri ostrove nahlásili miestni rybári. Chceli chytiť páchateľa a to sa im nakoniec aj podarilo. Zatiaľ čo ho policajti posadili do auta, rybárska stráž, ako aj kriminálny technik išli k ostrovu pre sieť. "Žiabrovka zostáva stále dole nastražená, oni každý deň chodia a svoje ryby vyťahujú," povedal Roland Machala.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva policajného zboru v Senci vzniesol obvinenie z prečinu pytliactva voči 49-ročnému Jánovi F. z okresu Dunajská Streda," informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ Bratislava. Zadržaného muža policajti umiestnili do cely predbežného zadržania. Tam si počká na rozhodnutie sudcu o vzatí do väzby. 49-ročný muž bol pre okolie známa firma a preto sa prípad bude riešiť v super rýchlom konaní. Avšak takéto praktiky v tejto lokalite nemá sám. "Už sme takéto skupinky chytili, nie jednu skupinku. Začiatkom roka sme tam chytili už dvoch," dodal vedúci rybárskej stráže.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:40 TOP STAR
13:30 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:20 POLICAJTI V AKCII
12:45 Fakty a fikcie II.
13:45 Fórky, vtipky XXVII.
14:10 Simpsonovci XIV.
11:00 Spravodlivosť v krvi VIII.
13:00 Dr. House V.
14:00 Stratené duše V.
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Bratia Flubovci
12:35 Píseň mého srdce
14:30 Nejkrásnější den
16:35 Breakdance Girl