Policajt,ktorý mal korupciu vyšetrovať a odhaľovať, je práve pre páchanie korupcie obvinený. Druhý obvinený policajt sa mal podľa informácií TV JOJ na okresnom policajnom riaditeľstve Bratislava II venovať práve enviromentálnej kriminalite. "Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil dvoch príslušníkov policajného zboru za pokračujúci zločin prijímania úplatku a dve civilné osoby za prečin podplácania," povedala Lucia Kirinovičová, hovorkyňa ministerstva vnútra.

Polícia na teraz odmietla potvrdiť i vyvrátiť, či ide o prípad nelegálnej skládky v Podunajských Biskupiciach. 

Elitný policajt je obvinený z prijímania úplatku, spolu s ním aj ďalší policajt z okresného riaditeľstva. Obvinené sú aj dve civilné osoby, a to za prečin podplácania. Všetci štyria sú podľa stanoviska rezortu stále zadržaní. Zásah inšpekcie sa podľa zatiaľ oficiálne nepotvrdených informácií televízie JOJ týkal trestného stíhania, ktoré súvisí s neoprávneným nakladaním s odpadmi.

Skládku v Podunajských Biskupiciach prešetrovala aj polícia. "Dňa 9.5.2018 bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Obvinenie voči konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo," uvádza sa v stanovisku policajného zboru v Bratislave.

Firma, za plotom ktorej sa nelegálna skládka nachádza, v minulosti tvrdila, že skládka je v ich areáli, nie je na ich pozemku, no likviduje ju na vlastné náklady.  Na podozrivé prepojenia medzi policajnými vyšetrovateľmi a zástupcom recyklačnej firmy upozornil pred časom týždenník Plus 7 dní. Zverejnili aj ich spoločné dovolenkové fotografie, na ktorých figuruje aj policajt z NAKA aj jeho kolega, ktorý sa venuje enviromentálnej kriminalite. Polícia odmieta povedať, či ide o policajtov, ktorých včera zadržali.

Mlčí aj recyklačná spoločnosť. Jediným vyjadrením je krátka sms správa v znení "V tejto chvíli sa nebudeme vyjadrovať".

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:05 Simpsonovci XXIV.
05:25 Simpsonovci XXIV.
06:00 DIVOKÉ KONE II.
05:40 Profesionáli VI.
06:20 TIPOS INFO
06:25 NAŠI III.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:35 Góóól! III.
08:20 Barva vítězství
10:45 Moliere