S putami na rukách i nohách priviedli pred Najvyšší súd Róberta Lališa

S putami na rukách i nohách priviedli pred Najvyšší súd Róberta Lališa

BRATISLAVA / Najvyšší súd rozhoduje v kauze známej bratislavskej mafiánskej skupiny. Údajného bossa priviedli za mimoriadnych bezpečnostných opatrení z banskobystrickej väzby s putami na rukách i nohách. Senát si vypočul konečné návrhy prokuratúry a obhajoby. Už zajtra by mal padnúť verdikt.

Róbert Lališ a jeho údajní dvaja komplici sa postavili pred senát Najvyššieho súdu.Ten už po tretí raz rozhoduje v kauze šiestich vrážd a založenia zločineckej skupiny, v ktorej Špecializovaný trestný súd v posledný dvoch rokoch opakovane uložil údajnému bossovi bratislavského podsvetia doživotný trest. 

Celá skupina 

Okrem muža s mafiánskou prezývkou Kýbel nechýbali v súdnej sieni ani Ivan Cupper alias Vincko a Alojz Kromka zvaný Čistič. Martin Bihári, prezývaný Rus, ktorý si odpykáva 23-ročný trest a odvolal sa len voči náhrade škody, na súde chýbal. Rovnako tak Jozef Roháč, ktorý trávi doživotie v Maďarsku. Keďže nedal súhlas na pojednávanie v neprítomnosti, jeho prípad vylúčili na samostatné konanie.

Harabin šokoval

Prísediaci Štefan Harabin šokoval procesné strany i prítomnú verejnosť, keď doslova v priamom prenose oznámil, že podáva na niektorých sudcov trestné oznámenie. Ako člen senátu tvrdí, že musí upozorniť na jeho nezákonné zloženie, inak by sám mohol čeliť disciplinárnemu stíhaniu. Najvyšší súd v minulosti rozhodoval v tejto kauze v inom zložení. Senátu, čo zrušil predošlé verdikty Špecializovaného trestného súdu, šéfoval práve exminister spravodlivosti a prezidentský kandidát.

"Zákon treba dodržiavať voči pánovi Kiskovi, pánovi Kaliňákovi, pánovi Lipšicovi aj pánovi Lališovi a spol. ako potenciálnym páchateľom," vyjadril sa verejne. Harabin avizoval podanie oznámenia aj voči šéfke Najvyššieho súdu a tiež voči sudcom Krajského súdu v Banskej Bystrici, ktorému vlani pridelili spis pre údajnú zaujatosť špeciálnych sudcov voči Lališovi a tiež voči prokurátorovi, ktorý prípad dozoruje. Ten povedal, že sa v živote s niečím podobným ešte nestretol, ale odmietol to bližšie komentovať. Rodičia zavraždeného Romana Deáka si myslia, že jediný, kto tam vytvára chaos nerešpektuje rozhodnutia, je to práve spomínaný člen senátu. 

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:30 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:30 Panelák VIII.
05:10 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:50 Před půlnocí
07:50 Příliš pozdě na loučení
09:30 S tváří anděla