Zatiahnuté
15°
Bratislava
Norbert
6.6.2023
Polícia vyšetruje streľbu v paneláku. O život prišiel 75-ročný muž
Zdielať na

Polícia vyšetruje streľbu v paneláku. O život prišiel 75-ročný muž

BRATISLAVA / Vo štvrtok okolo ôsmej hodiny večer došlo v panelákovom byte k streľbe. O život prišiel dôchodca Milan. Pri jeho tele bol aj 68-ročný muž so zbraňou. Polícia ho zadržala a predviedla na výsluch.

K incidentu malo dôjsť na ulici Milana Marečka pred 20:00. "Na miesto sa ihneď dostavila hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá medzi suterénom a nultým poschodím na schodisku našla nehybné telo muža bez známok života a ďalšieho muža, ktorý bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou," informuje polícia na svojej stránke. 

Zbraň mal legálne

Muž najprv nereagoval na výzvy polície, aby zložil zbraň. Napokon sa ale vzdal. Policajti okamžite privolali zdravotnú pomoc, tí už ale nedokázali Milanovi pomôcť. "Podozrivý 68-ročný Bratislavčan bol eskortovaný na príslušné oddelenie Policajného zboru, kde sa sním naďalej vykonávajú potrebné procesné úkony," dodáva polícia s tým, že muž mal mať zbraň v legálnej držbe. 

Kamaráti až za hrob

Podľa informácii TV JOJ boli muži kamaráti. Spolu mali popíjať v byte obete. To sa malo už onedlho zmeniť na hádku. Milan sa zrejme pred 68-ročným Gejzom, ktorý držal v ruke zbraň, snažil rýchlo ujsť a tak zbehol po schodisku. Z paneláku sa mu ale dostať už nepodarilo. "Muž utrpel strelné poranenie v oblasti hrudníka, ktoré bolo smrteľné," uviedol hovorca operačného strediska záchranárov, Jozef Minár.

Na miesto dorazili desiatky policajtov a kriminalistov. Vchod do paneláka zabezpečili a obyvateľov doň púšťali len na základe občianskeho preukazu. Strelca policajti napokon odviezli na oddelenie na výsluch. "Vyšetrovateľ už v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy,"  informuje policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy