Chlapec (12) zachránil život topiacim sa kamarátom. Sám boj s vodou prehral

14.01.2018 12:09 Noviny.sk Krimi

Chlapec (12) zachránil život topiacim sa kamarátom. Sám boj s vodou prehral

Archívna reportáž
embed kód
BEESTON / Priateľský školák sa stal hrdinom po obetavom čine, ktorý ho stál život. Keď začul, ako jeho dvaja kamaráti volajú z vody o pomoc, ani chvíľu neváhal a skočil za nimi. Zachránil ich, on sám sa ale z vody už nedostal.

Owen Jenkins, 12-ročný chlapec z mestečka v Anglicku, sa rýchlo vyzliekol a skočil bez váhania do vody, keď začul volanie o pomoc svojich rovesníkov Jorgie Meyersa a Chelsey Holroyd, píše portál Daily Mail. Tí sa najprv len rozhodli prejsť v plytšej vode, keď ich zrazu prúd vody stiahol a napriek ich snahe dostať sa von, dno pod nohami bolo hlbšie a hlbšie. Začali panikáriť, voda ich ťahal a Jorgie nevedel plávať. "Zakričal som na Owena, aby nám pomohol, že sa topíme," hovorí Jorgie Meyers.

Chlapec jeho volanie vypočul a okamžite išiel kamarátov zachrániť. Najprv chytil Jorgieho, položil ho na chrbát a ťahal smerom k brehu. Potom skočil späť  do vody a chytil Chelseu, ktorú tiež "hodil" smerom k brehu, odkiaľ sa už dokázala dostať na pevninu. Zachránení kamaráti sa ale následne stali svedkami tragédie, keď Owena stiahol prúd, ktorý už nedokázal poraziť. Zakričal len na ďalšiu kamarátku na brehu, aby Chelsee pomohla. Potom zmizol pod hladinou.

Deti okamžite zavolali pomoc a rozbehlo sa veľké pátranie. Záchranári našli o 4 hodiny, žiaľ, už len Owenovo bezduché telo, chlapec sa utopil. To potvrdila aj pitva. Polícia po tragédii varovala všetkých pred vstupovaním do riek, ktorých prúdy môžu byť zradné.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade:

Zdroj: noviny.sk/dailymail.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo