Objednali si vraždu starého otca. Súd vyriekol mimoriadne prísny verdikt

Objednali si vraždu starého otca. Súd vyriekol mimoriadne prísny verdikt

BANSKÁ BYSTRICA / Od leta trvajúci súdny proces sa dnes skončil vynesením rozsudku. Na lavici obžalovaných skončili traja členovia jednej rodiny, ktorí si údajne objednali likvidáciu starého otca. Vnučka Miriam mala všetko naplánovať a spolu s matkou a nevlastným otcom zaplatiť vykonávateľovi 7000 eur. Všetci obžalovaní dnes dostali 25-ročné tresty.

Od začiatku to bol nezvyčajný prípad. Jeden vedľa druhého sedeli v lavici obžalovaných vnučka Miriam, jej matka aj nevlastný otec. Spory o rodinné pohrebníctvo mali byť spúšťačom udalostí, ktoré skončili chladnokrvnou vraždou 74-ročného dôchodcu. Starý pán chcel naspäť pohrebníctvo, ktoré kedysi daroval synovi. "Ide o obzvlášť závažný zločin vraždy kde došlo k usmrteniu člena rodiny, naplánovali to členovia rodiny, usmrtili starého otca, išlo o finančný zisk," povedal prokurátor.

Poprava starého muža v byte nad zvolenským pohrebníctvom sa stala ešte v roku 2014. Všetko mala vymyslieť Miriam a spoločne s rodičmi mali nájsť vykonávateľa, ktorému zaplatili 7000 eur. Súd dnes všetkých štyroch uznal za vinných. "Uložil každému z nich nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške 25 rokov," povedala Katarína Kudjáková, hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu. Prokurátor je presvedčený, že súd rozhodol spravodlivo.

Obžalovaní vinu od začiatku popierajú. Odvolali sa, na rade je najvyšší súd. "Preto sme podali odvolanie, lebo nesúhlasíme s rozhodnutím," povedal obhajca odsúdených Rastislav Urbáni.

Pozrite si archívnu reportáž k téme:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:40 NOVÉ BÝVANIE
08:20 Varí vám to
09:15 Stratené duše II.
10:10 Stratené duše III.
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Prvé oddelenie
10:55 Skutočné paničky z Orange County IX.
08:40 Oskar v balóne
09:00 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
08:05 Kuchař srdcem
09:50 Poslední odkaz
11:40 Hačikó: Příběh psa