Teréziu, ktorá nechala svoje dieťa umrieť v skrini, obvinili

Teréziu, ktorá nechala svoje dieťa umrieť v skrini, obvinili

SPIŠ / Hrozný pohľad sa naskytol policajtom v obci Odorín ešte v novembri minulého roka. V skrini pri rodinnom dome v Odoríne našli mŕtveho novorodenca. Chlapca porodila Terézia doma vo vani. Po pol roku padlo v tomto prípade obvinenie.

Obyvateľom obce bolo podozrivé, že budúcu mamičku zrazu videli bez tehotenského bruška. Zburcovali preto políciu.

Policajti rozbehli veľké vyšetrovanie a do prípadu prizvali súdneho znalca, ktorý mal potvrdiť či sa dieťa narodilo životaschopné. Podľa dedinčanov sa dieťa päťnásobnej matke narodilo životaschopné. No po domácom pôrode, mu matka neposkytla potrebnú starostlivosť. Policajti túto informáciu zatiaľ nepotvrdili. 

Prípad sa ďalej vyvíja. Terézia, ktorá svoje novonarodené dieťa do skrine, je už obvinená. "V tejto súvislosti policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie matke novorodenca za prečin usmrtenia," informuje hovorkyňa policajného zboru Jana Mésarová. 

Žene bola tiež odobratá rodičovská starostlivosť o ďalšie štyri deti, ktoré boli umiestnené do náhradnej starostlivosti. ​Kompetentný pracovník Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny zrejme nemohol smrti novorodenca predísť aj napriek tomu, že Terézia bola nimi monitorovaná.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 INKOGNITO
23:00 INKOGNITO
00:10 Hoď svišťom II.
22:05 FESTIVALOVÉ MINÚTY
00:10 Hviezdna brána III.
01:10 Súboj kúzelníkov I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
21:50 Hrdinové ohně
00:00 Rodeo a Julie
01:25 Sezóna zabíjení