Jasno
13°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
V Poľsku sa zrútil dom, päť ľudí neprežilo
Zdielať na
Krimi

V Poľsku sa zrútil dom, päť ľudí neprežilo

VARŠAVA / Tri obete si v sobotu vyžiadalo zrútenie obytného domu v meste Šwiebodzice v Dolnosliezskom vojvodstve v juhozápadnom Poľsku. Štyroch ľudí sa zo sutín podarilo vytiahnuť so zraneniami. Hasiči a ďalšie záchranné tímy stále pátrajú po približne štyroch nezvestných. Prehľadávanie trosiek bude podľa úradov pokračovať až do nedele.

Úrady stále nevedia stanoviť presný počet osôb uviaznutých pod zrútenou budovou, ktorú obýva celkovo 18 nájomcov, upozornila poľská tlačová agentúra PAP. 

Záchranári zatiaľ z trosiek vytiahli niekoľko ľudí, medzi nimi aj dve mŕtve deti. Neprežili aj ďalší traja ľudia. Sedem osôb utrpelo zranenia a jednu osobu stále hľadajú. 

Hovorca vroclavského hasičského zboru povedal, že v obytnom dome sa v sobotu ráno prepadli dve poschodia. Tragédiu s najväčšou pravdepodobnosťou zavinil výbuch plynu.

Zranených hospitalizovali v nemocniciach v mestách Šwiebodzice a Vroclav.

Na mieste nešťastia aktuálne zasahuje 23 hasičských jednotiek a dva tímy rýchleho nasadenia so psami. Záchranári prehľadávajú sutiny a pátrajú po ďalších preživších.

Guvernér provincie Bogdan Kožuchowicz povedal, že išlo o budovu z obdobia pred druhou svetovou vojnou. Objekt podľa neho nedávno renovovali a bol v dobrom technickom stave.

V dome bývalo celkovo 18 osôb.

Sústrasť rodinám obetí zo zrúteného domu vyjadrila prostredníctvom svojho hovorcu poľská premiérka Beata Szydlová, napísala agentúra PAP. Predsedníčka vlády zároveň vyjadrila nádej, že záchranárom sa podarí nájsť všetkých nezvestných a operácia bude mať úspešný koniec.

Súvisiace články

Najčítanejšie