Mladík zavraždil deväť ľudí, dostal trest smrti

11.01.2017 14:33 Noviny.sk Krimi

Mladík zavraždil deväť ľudí, dostal trest smrti

CHARLESTON / Porota v Spojených štátoch v utorok odsúdila Dylanna Roofa, ktorý pred dvoma rokmi v Charlestone zastrelil v kostole deviatich ľudí, na trest smrti. Podľa amerického ministerstva spravodlivosti je Roof prvým človekom, ktorý dostal na federálnej úrovni trest smrti za zločin z nenávisti.

O Roofovej vine rozhodla porota v decembri, teraz určila formu trestu. Vyberala medzi doživotným väzením a absolútnym trestom, ktorý pre deväťnásobného vraha požadovala obžaloba. Všetkých dvanásť porotcov sa zhodlo na uložení najvyššieho trestu.

Nič neľutuje

Dvadsaťdvaročný Roof 17. júna 2015 vnikol do kostola Africkej metodistickej episkopálnej cirkvi v Charlestone a začal strieľať do ľudí. Medzi obeťami bol miestny pastor a osem veriacich. Zabíjaním Afroameričanov chcel Roof podľa svojich slov dosiahnuť návrat segregácie a rozpútať rasovú vojnu.

Pri procese zazneli slová, ktoré si Roof zapísal počas pobytu vo väzení do denníka. "Chcel by som povedať celkom jasne. Neľutujem, čo som urobil. Neplánujem sa nikomu ospravedlniť a nevyroním jedinú slzu pre ľudí, ktorých som zabil," citovala CNN zápisky vraha.

​Mladý muž, ktorý sa v záverečnej časti procesu obhajoval sám, už skôr uviedol, že nemieni proti uloženiu trestu nijako protestovať. Ani v utorok nepožiadal porotu, aby jeho život ušetrila. "Mohol by som súd požiadať o doživotie namiesto popravy, ale nie som si istý, či by to prinieslo nejaký osoh," skonštatoval.

Zdroj: CNN

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:05 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
09:20 Simpsonovci IV.
10:05 MACGYVER: NOVÉ ČAST0I II.
11:25 NOVÉ BÝVANIE
09:25 Policajt z L.A.
10:40 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
11:00 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
09:30 Zubor Pompík
09:40 Ovečka Shaun II.
09:50 ZáchranáRik II.
08:35 Moje krásná učitelka
10:25 Zlatý holky
12:20 Iluzionista