V Malej Fatre našli záchranári telo, v oblečení boli doklady

21.08.2016 19:08 Noviny.sk Krimi

V Malej Fatre našli záchranári telo, v oblečení boli doklady

MALÁ FATRA / Už od februára bol nezvestný 36-ročný Pavol Pacík zo Žiliny. Spolu s priateľmi sa vybral na chatu pod Suchým, kde plánovali všetci prespať. Po polnoci ale Pavol z chaty odišiel. Ráno ho začali hľadať kamaráti so záchranármi. Až v sobotu našli horskí záchranári kostrové pozostatky, ktoré by mohli patriť práve nezvestnému.

Do pátrania boli koncom februára a začiatkom marca zapojené desiatky profesionálov i dobrovoľníkov. Do poslednej chvíle všetci verili, že Pavla nájdu.

Našli kostru

Každý dňom sa ale nádej zmenšovala a mohlo za to aj nepriaznivé počasie. S najväčšou pravdepodobnosťou v sobotu našli horskí záchranári práve Pavlove pozostatky.

"Telo sa našlo mimo turistického chodníka v strmom lesnom poraste medzi stromami v úžľabine," upresnil záchranár Peter Muráň.

"Môžeme potvrdiť, že v sobotu bol pracovníkmi horskej záchrannej služby nájdený kostrový nález a to ľudská lebka s kosťami, ktorý bol čiastočne zaodetý," dodala žilinská krajská hovorkyňa Jana Balogová.

Doklady v oblečení

Pozostatky ležali len tri kilometre od chaty. Je možné, že ide práve o nezvestného Pavla, ktorého naposledy videli v modrej mikine a rifliach.

"V oblečení mal aj doklady," dodal Muráň.

"Na miesto bol privolaný lekár, ktorý konštatoval, že ide o kostrový nález ľudských pozostatkov a vo veci bude nariadená prehliadka a pitva mŕtvoly," uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
09:20 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
07:35 Prvé oddelenie
08:30 Divoké kone II.
09:55 Prestreté
07:35 Ruby z dúhy II.
08:00 Malí fidlikanti
08:15 Garfield II.
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby
10:35 Perfektní prázdniny