Zatiahnuté
10°
Bratislava
Emanuel
26.3.2023
Policajná naháňačka v okolí Trnavy. Počas streľby sa zranili dve tínedžerky
Zdielať na
Krimi

Policajná naháňačka v okolí Trnavy. Počas streľby sa zranili dve tínedžerky

TRNAVA / Dve postrelené tínedžerky a vyše 30 vystrelených rán je výsledkom utorkovej policajnej naháňačky s vodičkou Fiatu Brava, ktorá bola zrejme pod vplyvom drog. V aute mala ďalšie tri tínedžerky. To, že za volantom sedí žena, vyšlo najavo, až keď posádku policajti dolapili.

Všetko sa začalo krátko po 01:00 v Trnave. Hliadka chcela auto zastaviť na Saleziánskej ulici. Vodička ale prudko zrýchlila, na Piešťanskej ulici spomalila a keď chceli policajti vykonať kontrolu, šoférka sa zamkla, zatvorila okná a namierila si to rovno na policajta, ktorý musel uskočiť.

"Policajt vytiahol zbraň a vystrelil do ľavého zadného nárazníka," informuje trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. 

Padli ďalšie výstrely

Auto následne unikalo smerom na Bučany, do prenasledovania sa zapojili aj ďalšie policajné hliadky. Pri Trakoviciach po márnych výzvach vystrelili ďalšie rany, ani to ale vodičku nezastavilo.

Vbehla do Maduníc a odbočila k poľnohospodárskemu družstvu, zastala a potom si to znovu namierila na blížiacu sa hliadku. Znovu sa strieľalo. To už auto zastavilo a policajti vytiahli vodiča von.

Až vtedy vyšlo najavo, že ide o ženu s krátkym vyčesaným kohútom a v aute okrem nej boli aj ďalšie dievčatá, čo taktiež počas nočného prenasledovania nebolo vidieť.

Zranenia

Dvadsaťjedenročnú vodičku z Hlohovca-Šulekova, ktorá vôbec nie je držiteľkou vodičského oprávnenia, pri naháňačke zranili. Má strelné poranenie hrudníka a ucha, šestnásťročná Trnavčanka má postrelené rameno, 19-ročná dievčina z Majcichova a ďalšia 19-ročná Trnavčanka zranenia neutrpeli. Pri následnej prehliadke vozidla boli zaistené stopy po omamných látkach.

"Použitie donucovacích prostriedkov bolo nadriadeným vyhodnotené ako zákonné. Policajti vystrelili 19 varovných výstrelov do vzduchu a 13 výstrelov na auto. Na aute Fiat Brava bolo použité evidenčné číslo, ktoré je pridelené úplne inému vozidlu," uviedla hovorkyňa.

Polícia vyhodnocuje služobný zákrok, vedenie polície v Trnave nariadilo kontrolu. Súbežne prebieha aj prešetrovanie inšpekčnou službou ministerstva vnútra. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre útok na verejného činiteľa.

Nočná naháňačka Trnavou, pozrite si priloženú reportáž: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy