Jasno
-3°
Bratislava
Vanda
7.2.2023
Mladík v Snine zobral policajtovi zbraň, namieril mu ňou na hlavu
Zdielať na
Krimi

Mladík v Snine zobral policajtovi zbraň, namieril mu ňou na hlavu

SNINA / Na partiu mladíkov, ktorí sa vracali z tanečnej zábavy a boli hluční, niekto zavolal políciu. Medzi mužmi sa strhla hádka a padlo aj zopár úderov a kopancov. Dráma začala až vo chvíli, keď jeden z mladíkov zobral policajtovi zbraň. Mužovi namieril podľa svedkov zbraň rovno na tvár.

Incident sa odohral nad ránom, keď sa partia mladíkov vracala z tanečnej zábavy. Cestou domov si spievali a tak ich hliadka polícia prišla upozorniť, aby nerobili hluk.

Jeden z mužov mal pod tričkom schovanú fľašu s alkoholom. "Veď to je na hlavu toto. Keď je policajt tak ako to, že sa nechal odzbrojiť, to je čo za policajt? A môj syn je taký malý a taký chudý ako palica," zhodujú sa opisuje otec obvineného muža.

Namieril na tvár

Podľa svedkov sa medzi mladíkmi a policajtmi najskôr strhla hádka. Nakoniec jeden z nich mal policajtovi zobrať zbraň. Tou mu podľa informácií TV JOJ z prostredia vyšetrovania namieril približne desať centimetrov od tváre.

Polícia použila donucovacie prostriedky. Mladíka v nemocnici v Snine strážia policajti. Je obvinený z útoku na verejného činiteľa.

Príbuzní obvinenia odmietajú

"Keď on zaútočil na policajta, tak prečo policajt nie je v nemocnici, ale môj syn?" pýta sa mama obvineného muža. Jeho príbuzní odmietajú akékoľvek obvinenia. Tvrdia, že na ulici boli v tom čase viacerí svedkovia.

Podľa reportérky Kataríny Kleknerovej útočník by mal byť v týchto chvíľach pred sudcom. 

Pozrite si priloženú reportáž:

Najčítanejšie