Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Podvodníčka okrádala dôchodcov. Tvrdila, že je zo zdravotnej poisťovne
Zdielať na
Krimi

Podvodníčka okrádala dôchodcov. Tvrdila, že je zo zdravotnej poisťovne

BACÚCH/RÁZTOKY / V policajnej cele skončila v Brezne 43-ročná žena z Fiľakova. Podvodníčka sa vydávala za zamestnankyňu zdravotnej poisťovne a pod rôznymi zámienkami lákala od starších ľudí na Horehroní peniaze. Nie je vylúčené, že podvedených bude viac.

"Že ona je zo zdravotnej poisťovne, že ona tam je zamestnaná, že nám poslali zdravotné pomôcky," prezrádza podvedená dôchodkyňa Anna.

Falošná zamestnankyňa pôsobila podľa dôchodkyne dôveryhodne. Nasľubovala, že všetky peniaze poisťovňa pošle naspäť. Osemdesiatšesťročná Anna jej dala 600 eur.

"Paplón, vankúšiky, obliečky na periny a kosmodisk zadarmo," vyratúva dôchodkyňa.

Pes

Na neželanú návštevu upozornil susedkin pes. Ten spustil brechot a na ulici sa zhŕkli ďalšie dve ženy.

"Kričali sme, že ideme volať políciu, že čo tam ona robí. Museli sme konať rýchlo, bola to otázka času," dodáva suseda Viera.

Podozrivú ženu na požičanom aute s bratislavskými evidenčnými číslami sa policajtom podarilo zastaviť niekoľko kilometrov pred Breznom.

"Vyšetrovateľ ju obvinil z porušovania domovej slobody a podvodu," informovala banskobystrická krajská hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Porušila podmienku

Vysvitlo, že podvodníčka rovnaký scenár zopakovala aj u 82-ročnej Anny v Ráztoke. Štyridsaťtriročná Renáta putovala do policajnej cely a odtiaľ rovno pred sudcu v Brezne.

Z budovy súdu odchádzala falošná zamestnankyňa zdravotnej poisťovne s putami na rukách a v sprievode policajnej hliadky rovno do vyšetrovacej väzby. Vysvitlo, že nie je žiadny nováčik a pred súdom už stála. Dokonca porušila trojročnú podmienku.

"Za tento skutok jej v prípade dokázania viny hrozí 3 až 8 rokov," dodala Petrovičová.

Podvodníčka okrádala starých ľudí, pozrite si reportáž:

Zdielať na

Najčítanejšie správy