Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Nehoda pri Poprade. Z prívesného vozíka vypadol kôň, museli ho utratiť
Zdielať na
Krimi

Nehoda pri Poprade. Z prívesného vozíka vypadol kôň, museli ho utratiť

POPRAD / Diaľniční policajti z Mengusoviec riešili dopravnú nehodu medzi Mengusovcami a Popradom, pri ktorej sa vážne zranil kôň. Viezol sa v prívesnom vozíku pripojenom k terénnemu autu. Pri predbiehaní však zviera z vozíka vypadlo.

Na diaľnici medzi Mengusovcami a Popradom sa stala v piatok večer dopravná nehoda. Podľa informácií televízie JOJ vodič terénneho auta, za ktorým bol pripevnený príves s koňom, predbiehal iné vozidlo, ktoré pri zaraďovaní do jazdného pruhu zachytil. 

"Následkom zrážky sa prevrátil vozík s koňom, z ktorého následne zviera vypadlo. Dychové skúšky na alkohol boli u vodičov negatívne. Hmotné škody boli vyčíslené na 12 500 eur," uviedol hovorca Krajskej polície v Prešove Daniel Džobanik.

Kôň ochrnul

Nikto z posádky aut sa nezranil, no zviera ostalo po nehode ležať na ceste v kaluži krvi. Na miesto musel prísť veterinár, ktorý zviera vyšetril.

"Pri nehode došlo u koňa k ochrnutiu zadných končatín. Zviera napriek šoku reagovalo na podnety," opísal zdravotný stav koňa po nehoda veterinár Tibor Vozár.

Ťažké rozhodnutie

V poriadnom šoku bol aj majiteľ koňa. Nie len pre majiteľa zvieraťa ale aj samotných veterinárov, nebola situácia jednoduchá. Či zviera utratiť alebo neutratiť, sa rozhodovali takmer hodinu. "Keďže zviera veľmi trpelo, bolo pre neho lepšie, aby sme sa s ním rozlúčili. Aj keď som to urobil veľmi veľmi nerád," dodal veterinár.

V takýchto prípadoch sa zviera priamo na mieste zastrelí. Tentokrát veterinár vzhľadom na okolnosti a majiteľa rozhodol inak. Kôň dostal uspávaciu injekciu. "Keby sme takto nekonali hneď po havárii, zviera by sa ďalej zbytočne trápilo," povedal veterinár.

Súvisiace články

Najčítanejšie