Skoro jasno
Bratislava
Marcel
20.4.2024
V areáli lodeníc v Komárne došlo k silnému výbuchu
Zdielať na

V areáli lodeníc v Komárne došlo k silnému výbuchu

KOMÁRNO / V Komárne v sobotu popooludní rozorberali vyradené železničné cisterny zamestnanci firmy, ktorá obchoduje s kovovým odpadom. V areáli spoločnosti SAM Komárno, kde túto prácu vykonávali, však došlo k výbuchu, jeden muž utrpel vážne zranenia, letecky ho transportovali do novozámockej nemocnice.

V areáli niekdajších  lodeníc 47-ročný muž autogénom odrezával skrutky z vlakovej cisterny. "Pracovali sme na dome, nosili sme stavebný materiál do dvora, bol som vnútri a zrazu nastal obrovský výbuch. Spýtal som sa kolegu, či vybuchla cisterna," povedal svedok Jenő Fügedi.

Na móle lodeničiarského bazéna totiž pred časom odstavili pravdepodobne vyradené cisterny. Tie rozoberali zamestnanci externej firmy na likvidáciu kovového odpadu. Jej majiteľa nám nedvíhal telefón, koľko ľudí v tom čase pracovalo, sa nám nepodarilo zistiť.

Zasahoval vrtuľník

"Potom som uvidel dym nad cisternou, Jeden muž sa pozrel do cisterny, prišli záchranári, policajti, hasiči," dodal svedok. Silná tlaková vlna muža doslova odhodila z cisterny, utrpel viaceré zranenia

Záchranári, ktorí sídlia len pár stoviek metrov od miesta nehody, dorazili takmer okamžite, zraneného muža naložili do záchranárskeho vrtuľníka a transportovali ho do nemocnice.

Vážne zranenia

"Muž utrpel zlomeninu driekovej chrbtice a panvy, leteckí záchranári ho museli transportovať do nemocnice do Nových Zámkov," uviedol hovorca operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby SR Boris Chmel.

Zatiaľ nie je známe, čo bolo pôvodne prevážané vo vlakových cisternách, ktoré muži rozoberali.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy