Muž, ktorý v byte na Luníku IX dlhodobo týral družku, skončil za mrežami

Muž, ktorý v byte na Luníku IX dlhodobo týral družku, skončil za mrežami

KOŠICE / Ľutujem to. To sú jediné slová, ktorými obhajuje svoje konanie 28-ročný muž z Košíc. O brutálnom prípade pravdepodobne niekoľkoročného týrania informovala televízia JOJ vo štvrtok. Mužovu družku objavili v utorok večer v ich spoločnom byte záchranári - dobitú takmer na smrť. Nie je vylúčené, že na to všetko sa prizerali aj ich tri malé deti.

Muž mal držať svoju družku v úplnej izolácii od jej 16-tich rokov, zamknutú v malej izbe za dverami svojho bytu. "Svoju dcéru som poriadne nevidela 6 rokov," uviedla matka týranej ženy.

Za ten čas mužovi porodila 3 deti - dvoch chlapcov a jedno dievčatko. A práve oni mali byť svedkami bitky, ktorú ich mama takmer neprežila. "Deti boli pravdepodobne svedkami incidentu. V súčasnosti sú v starostlivosti príbuzných," uviedla hovorkyňa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

Ťažké zranenia

Ľutujem to. To sú jediné slová, ktoré povedal zadržaný muž pred kamerou televízie JOJ na svoju obhajobu deň po svojom zadržaní. Ženu v utorok večer zmlátil tak, že ju záchranári museli previesť do nemocnice. Má zlomenú panvu, ruku a nos. Tvár mala žena opuchnutú tak, že jej nebolo vidieť oči.

"Podľa lekárskej správy utrpela žena ťažké poranenia s viacerými zlomeninami s dobou liečenia viac ako 42 dní," uviedol hovorca Krajskej polície v Košiciach Alexander Szabó.

"Momentálne je žena v stabilizovanom stave a čaká ju operácia," upresnila stav zranenej ženy hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Ladislava Šustová.

Dlhodobé týranie

Najtragickejšie na celom prípade je to, že rodina muža o dlhodobom týraní údajne po celý čas vedela a o zverstvách, ktoré sa diali za dverami bytu na sídlisku Luník IX. vraj vedela aj ženina matka.

Polícia našla podľa informácií z policajného zdroja na stenách izby zaschnutú krv a vytrhané vlasy, žena tiež mala na tele niekoľko starších zranení. Miestni hovoria, že Koloman jej rezal telo sklom a potom jej sám zašíval rany.

Nikto však až do utorkového večera neurobil nič. Matka týranej ženy tvrdí, že mlčali zo strachu. "Okresný súd Košice 2 v piatok rozhodol o vzatí obvineného do väzby. Obvinený podal sťažnosť. V prípade musí rozhodnúť Krajský súd," uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Môj dokonalý ex
22:45 Rallye smrti 2050
00:45 Božská Florence
20:30 Božská Florence
23:00 Na okraji púšte
00:40 Sopka
21:55 Dokázaná nevina
22:50 Walking Dead IX.
00:05 Vraždy, ktoré šokovali XXI.
22:15 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:50 Okido I.
21:55 Ztratili jsme Stalina
23:55 Mlčení
02:25 Strážce spravedlnosti II.