Na Luník IX dorazil bager, miestnym zlikvidoval schody do bytovky

07.03.2015 08:35 Noviny.sk Slovensko

Na Luník IX dorazil bager, miestnym zlikvidoval schody do bytovky

KOŠICE / Na košickom Luniku IX riešil bytový podnik problémy bagrom. Správca bytovky zasiahol po obvineniach, že nezabezpečil pred neoprávneným vstupom životu nebezpečné bytovky. Miestnych nezastavili ani mreže, a tak prišli o schody.

Nelegálnych nájomníkov neodradili ani nápisy staticky narušený objekt či vstup len na vlastnú zodpovednosť. Bytový podnik sa preto rozhodol situáciu riešil radikálne.

Na Lunik IX vyslal správca bager so špeciálnymi hydraulickými kliešťami. "Či sme tam dali mreže, drevo, plasty, iba to vzali a naďalej do objektu chodili," uviedol riaditeľ Bytového podniku mesta Košice Martin Paška.

Hoci sú priestory neobývateľné, rodiny bez strechy nad hlavou v nich bývajú. Niektoré byty pritom nemajú okná, nie sú ani zariadené.

Zlodeji železa

Po zásahu bytového podniku odstránili i schody zo všetkých narušených vchodov. Miestnym sa to ale nepáči. "My sme starí ľudia, sme chorí, ako pôjdeme dole?," pýta sa jedna z obyvateliek.

"Tvrdíme a stojíme si za tým, že bývajú a užívajú byty protiprávne a ohrozujú vedome svoje životy a zdravie," argumentuje Paška.

Správca bytovky nariadil odstrániť schody minimálne po druhé poschodie. Priestory sú navyše terčom vyhľadávačov železa, ktorým asistujú i malé deti. Ukradnutý kov sa následne snažia predať.

Na Lunik IX dorazil bager, odstrihával schody z bytovky:

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Vlado Jurek

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:10 INKOGNITO
13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:35 Súdna sieň
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:35 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
12:25 Vražedné Miami
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
12:55 Knihy od Stonožky
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
12:55 Mámy na nože
14:30 Podfukáři
16:35 Góóól! III.