Starosta Luníka IX. Dionýz Slepčík sa obesil v práčovni

06.11.2014 19:35 Noviny.sk Krimi

Starosta Luníka IX. Dionýz Slepčík sa obesil v práčovni

KOŠICE / Len niekoľko dní pred komunálnymi voľbami, zasiahla košické sídlisko Luník IX mimoriadne tragická správa. Kandidát a súčasný starosta, Dionýz Slepčík, spáchal samovraždu. Podľa informácií reportéra Joža Kačmáryho, sa večer zamkol v prenajatej práčovni, napísal viacero listov na rozlúčku a potom sa obesil. Po mužovi zostala družka a dve malé deti.

Tragická správa prišla nečakane. Starosta Dionýz Slepčík ešte v stredu podpisoval úradné rozhodnutia. Dnes ho oplakávajú všetci obyvatelia problémového sídliska.

Obesený v práčovni

V nadchádzajúcich komunálnych voľbách kandidoval Slepčík opäť a mal to vraj dobre našliapnuté. "Normálne tu s nami bol celý pracovný deň. Boli sme tu spolu do pol tretej. Rozprávali sme sa ako čo ďalej," hovorí Slepčíkov kolega.

Podvečer ho začala hľadať celá rodina, bezvýsledne. Našiel ho až miestny mladík. "Bol priviazaný. Zobral som nožík a rozrezal lano. Viac som nič nespravil. Dvere som rozbil a hotovo," hovorí.

Slepčík zomrel v práčovni na sídlisku Luník IX. Podľa našich informácií tam dočasne prebýval a chcel z nej sprevádzkovať potraviny. "Štyri roky tu slúžil, pomohol. Takého starostu už nebudeme mať," hovorí miestny obyvateľ.

Listy na rozlúčku

Po Dionýzovi Slepčíkovi ostala družka s dvomi deťmi. "Neviem prečo to spravil," povedala družka.

Prípad prevzala polícia, ktorá teraz vyvráti alebo potvrdí cudzie zavinenie. Slepčík nechal listy na rozlúčku a dvere boli zamknuté zvnútra.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:20 POLICAJTI V AKCII
12:20 POLICAJTI V AKCII
13:20 INKOGNITO
10:15 Najlepšie svetové videá V.
11:40 Áno, šéfe! USA IV.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
11:35 Vražedné Miami II.
12:35 Presne takto o rok II.
13:40 Dr. House I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
11:55 Medzi nami zvieratkami
11:05 Vyškolena láskou
12:45 Scorpions Forever
14:35 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel