Dvojnásobný úlovok! Kukláči chytili dvoch dlhodobo hľadaných mužov

Dvojnásobný úlovok! Kukláči chytili dvoch dlhodobo hľadaných mužov

BRATISLAVA, NOVÉ ZÁMKY / Pátrači z policajného prezídia majú dvojitý úlovok. Zatkli až dvoch dlhodobo hľadaných mužov. Jedného v Bratislave, druhého v Nových Zámkoch. Na 55-ročného Vladislava bol dokonca vydaný aj európsky zatykač.

Čech sa schovával na Slovensku

Český podnikateľ Vladislav (55) sa skrýval práve na Slovensku. Doma ho pritom súd odsúdil na 6 rokov za ekonomickú kriminalitu. Jeho skrýšu v obci Dolný Ohaj na juhu Slovenska odhalili policajti v priebehu len pár týždňov. Na pomoc si však zavolali aj špeciálne Lynx komando.

Vladislav sa vyhýbal výkonu trestu. Doma podnikal v liehovarníctve a spôsobil škodu vo výške 2,5 milióna eur. "Ide o osobu, ktorá má okrem iného blízko aj k strelným zbraniam," doplnil hovorca Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Michal Slivka.

Vladislav je kvôli zdravotným problémom v Trenčíne

Policajti pri zásahu využili moment prekvapenia, aby sa hľadaný nezmohol na žiadny odpor. Momentálne sa Vladislav nachádza v predbežnej väzbe na vydanie, na ktorú dal súhlas sudca v Nitre.

"Rozhodnutie Krajského súdu v Nitre však zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť, nakoľko bola proti nemu podaná sťažnosť," uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Nitre. Kvôli zdravotným problémom sa Vladislav momentálne nachádza v Trenčíne.  

Košičan utekal pred trestom dva roky

Druhý úspešný úlovok policajtov bol v prípade Košičana Milana (40), ktorý sa schovával v Bratislave. Ten utekal pred trestom dva roky. Za násilie mu súd vymeral trest až 5 rokov. Milan bol ešte v roku 2003 členom organizovaného gangu, ktorá mala vydierať košického podnikateľa.

Policajti si kvôli bezpečnosti vybrali miesto zásahu mimo obývaných častí mesta. Dostali ho na Lieskovskej ceste v Podunajských Biskupiciach. "K zadržaniu hľadaného Milana M. došlo využitím momentu prekvapenia za zablokovaním jeho vozidla na jednej z výpadoviek z mesta," uviedol hovorca.

Milan je už vo väzení

Policajti v Milanovom prípade nenechali nič na náhodu a svoj zásah naplánovali do posledných detailov. Milan totiž ovláda policajnú taktiku a počas zásahu mal pri sebe dokonca bojového psa. Po zatknutí rozhodol Najvyšší súd, že Milan bude v doprovode polície dodaný rovno do výkonu trestu.

"Nakoľko Zbor väzenskej a justičnej stráže nedisponuje súhlasom dotknutej osoby, nie je oprávnený poskytnúť bližšie informácie," uzavrela," uzavrela Anita Šnírerová z tlačového oddelenia Generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej a justičnej stráže. 


Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Mirka Štrbáková Urbanovičová

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože