Nehoda na Orave, žena (†39) neprežila zrážku s kamiónom

Nehoda na Orave, žena (†39) neprežila zrážku s kamiónom

KRAĽOVANY / Na ceste medzi Kraľovanmi a Stankovanmi (okres Dolný Kubín) sa stala v utorok predpoludním dopravná nehoda. Kamión doslova zrámoval auto.

Žena spanikárila

Podľa našich informácií sedela v aute 39-ročná žena, ktorá zrážku neprežila. K celej situácii malo dôjsť potom, ako poľského kamionistu predchádzalo auto, ktoré sa nestíhalo zaradiť a 39-ročná žena zrejme spanikárila a strhla volant rovno do kamióna.

Z auta ostali iba kusy šrotu, pre vodičku zrejme bolo osudným práve to, že sa uhýbala autu. "Obiehalo ma auto, oproti mne išlo osobné auto a šli čelne proti sebe, ten, čo prežil dal sa doľava a osobné auto priamo do mňa," opisuje situáciu kamionista.

Do práce jej chýbali dva kilometre

"Dostala bočný náraz s kamiónom, auto bolo deštrukčne poškodené a vodička bola zakliesnená pod kamiónom," hovorí hasič Peter Slobodník.

Na železnici v Kraľovanoch vládne smútok, rušnovodičke chýbali možno dva kilometre a bola by v práci. Pritom do práce sa zrejme neponáhľala, nehoda sa stala okolo ôsmej a vlak, ktorý mala šoférovať, vyrážal až o deviatej.

"Bola jednou z dvoch rušnovodičiek asi medzi tisíckou chlapov, ktorí sadajú do rušňa. Sympatická, milá a usmievavá žena pracovala na regionálnej trati Oravka. Bola mimoriadne obľúbená v kolektíve," informuje Jana Morháčová zo Železničnej spoločnosti Slovensko.

Všetko bolo márne

Takmer identická nehoda sa stala začiatkom decembra minulého roka. 34-ročný muž so svojím osobným autom vletel priamo pod kamión. Nehoda sa stala na rovnej ceste pri Trnovci nad Váhom v okrese Šaľa. Išlo o taký silný náraz, že vodič bol na mieste mŕtvy.

Šofér kamióna zostal po nehode v šoku. 49-ročný vodič nákladného auta sa Zoltánovi snažil ihneď pomôcť. Na miesto nehody prišli o pár minút aj hasiči a záchranári. Všetko však bolo márne.

V totálne zdemolovanom aute nemal žiadnu šancu na prežitie. "Jednalo sa o zrážku dvoch vozidiel kamióna a osobného vozidla, šofér motorového vozidla bol na mieste mŕtvym" uviedol veliteľ zásahu Peter Turenič. VIAC TU.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:15 Súdna sieň
06:05 Dr. Dokonalý
07:25 Panelák VIII.
05:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
06:00 Který je ten pravý?
07:45 Můj šálek kávy
09:25 Kapitán Mike křižuje Ameriku