Jasno
22°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Pozor! Zlodeji majú nový trik, ako ukradnúť vaše auto
Zdielať na
Krimi

Pozor! Zlodeji majú nový trik, ako ukradnúť vaše auto

BRATISLAVA / Zlodeji majú nový trik, ako bez použitia násilia ukradnúť auto. Dokonca sa im samé odomkne a naštartuje. Vaše auto tak môže zmiznúť za pár sekúnd. Za všetko môže nový systém, takzvaný bezkontaktný kľúč.

O pár minút bez auta

Bezkontaktný kľúč stačí mať vo vrecku. Keď sa od auta vzdialite, samo sa zamkne. Ak sa k nemu opäť vrátite, sám auto odomkne a dokonca môže aj naštartovať.

Ak tento zlepšovák vlastníte, môžete skončiť ako žena z Česka - zaparkovala a o pár sekúnd už bola bez auta. Za všetko môže škatuľka. S tou chodia zlodeji. Špeciálne zariadenie prenesie signál z vášho kľúča až k autu, kde čaká ďalší komplic. Auto si myslí, že stojíte pri ňom, odomkne sa, naštartuje a zlodej odchádza. Trojicu zlodejov, ktorí sa takto živili, zadržali českí kriminalisti.

Predávali ich na Ukrajinu

Mužov policajti vinia z toho, že ukradli desiatky áut a spôsobili škodu odhadom niekoľko miliónov korún. Luxusné vozy buď predávali napríklad na Ukrajine, alebo ich rozobrali na náhradné diely.

Tento druh krádeže zaznamenali v Čechách vôbec prvý raz. Či sa s ním stretli aj policajti na Slovensku, sme sa zatiaľ nedozvedeli. "Polícia eviduje všetky krádeže motorových vozidiel bez rozdielu na spôsob, akým páchateľ vozidlo odcudzil," informuje hovorca prezídia Michal Slivka.

Majte sa na pozore

"V dosiaľ objasnených prípadoch krádeží motorových vozidiel v Bratislavskom kraji, vami uvedený spôsob ich odcudzenia preukázaný nebol," dodáva konkrétnejšie Považanová.

Vyzerá to teda tak, že na Slovensko se zatiaľ tento nový trik nedostal. Aj keď krádeží áut oproti minulému roku ubudlo, je stále nutné mať sa na pozore. "Ak ku krádeži vozidla dôjde, znamená to, že bolo nedostatočne zabezpečené," dodáva Slivka.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie