Polojasno
16°
Bratislava
Berta
2.7.2022
Z horiaceho paneláku v Snine evakuovali 4- mesačné bábätko
Zdielať na

Z horiaceho paneláku v Snine evakuovali 4- mesačné bábätko

SNINA / Podvečer začalo horieť v 9 poschodovej bytovke v Snine. Požiar vypukol zatiaľ z neznámej príčiny v jednej z pivníc. Dym pohltil všetky chodby a obyvatelia bytovky ostali uväznení vo svojich bytoch.

Evakuovali aj 4-mesačné dievčatko

Horieť začalo okolo 17-tej. Obrovské plamene najprv šľahali z pivníc, oheň sa však postupne rozšíril aj na chodby. Ľudia, ktorí zostali vo svojich bytoch, nemohli otvoriť dvere. Podľa ich slov bolo totiž na chodbe peklo.

Panelák začali hasiči krátko po 19-tej evakuovať. "Obyvatelia v zúfalstve stáli na balkónoch, vykrikovali z okien, že už nemôžu dýchať. Panelák museli okamžite evakuovať," opisuje reportérka Katarína Kleknerová. Medzi evakuovanými bolo aj 4-mesačné dievčatko.

Obyvatelia strávili noc u známych

Na mieste zasahovalo sedem posádok hasičov zo Sniny a z Humenného. S dýchacími prístrojmi vchádzali do paneláku s jediným cieľom - dostať z neho čo najskôr všetkých do bezpečia.

Evakuácia trvala šesť hodín. Škody sú závratné - 80 000 eur. Podľa polície vznikol požiar cudzím zavinením. "Humenskí vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecné ohrozenie," povedal prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Ľudia prežili noc u svojich príbuzných alebo u kamarátov. Do paneláku môžu vstúpiť len na vlastné riziko. Ani v najbližších dňoch sa doň pravdepodobne nebudú môcť vrátiť.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER a vyhrajte!

TV JOJ

Súvisiace články

Najčítanejšie