Garáž smrti. Policajti odhalili nelegálny sklad alkoholu

Garáž smrti. Policajti odhalili nelegálny sklad alkoholu

Zlínskej polícii sa vo štvrtok podarilo odhaliť nelegálny sklad alkoholu. V jednej garáži objavili zariadenia na stáčanie a miešanie alkoholu, i tisíce etikiet. Kriminalisti sú presvedčení, že odhalili hlavný sklad pančovaného alkoholu pre celú oblasť okolo Zlína.

Krátko pred 13-ou hodinou a do garáží na okraji Zlína dorazilo niekoľko desiatok policajtov a colníkov. Za úlohu mali prehľadať garáž jedného zo zadržaných mužov. To, čo policajti vo vnútri objavili, prekvapilo zrejme aj ich. Na ploche, ktorá mala približne dvadsať metrov štvorcových našli kompletnú miešačku alkoholu.

V krabiciach sa povaľovalo niekoľko tisíc etikiet najrôznejších značiek liehovín a v plastových prepravkách boli naskladané bedne s alkoholom prichystané na distribúciu. "V garáži sme našli asi 500 fliaš alkoholu, či už to bola vodka, tuzemák alebo ovocné destiláty," uviedol Petr Jaroš, hovorca zlínskej polície.

Polícia vyzýva verejnosť

Všetok nájdený alkohol bol bez kolkov. Privolaní experti sú preto presvedčení, že obsah fliaš by mohol byť vadný a pre konzumentov nebezpečný. "Vyzývame všetkých ľudí, pretože niektoré fľaše sú ešte v domácnostiach, aby ich v prvom rade nepili a tie fľaše doniesli okamžite na políciu," dodal Jaroš.

Fľaše s alkoholom smerujú na olomoucký colný úrad, kde budú podrobené expertíze. Kriminalisti považujú objav skladu za veľký úspech. Nachádza sa totiž neďaleko zlínskeho sídliska Južné Svahy, odkiaľ pochádza väčšina otrávených ľudí. "Je pravdepodobné, že ten alkohol, ktorý sme našli u poškodených, pochádza možno z tohto skladu," tvrdí hovorca zlínsky policajtov Petr Jaroš. 

Traja obvinení

Prvými obvinenými v súvislosti s pančovaným alkoholom boli traja muži na Ostravsku. Dvaja z nich alkohol zrejme priamo alkohol distribuovali. "Sme zaistili 400 litrov alkoholu. Ten bol umiestnený v nádobách, ti nemali kolky a sú označené rôznymi etiketami," uviedol Jaroš.

Kriminalisti považujú všetkých zadržaných mužov za tzv. miešačov, ktorých bude po republike zrejme viac. Predovšetkým odhalený sklad v Zlíne ale dáva nádej, že boj proti distribúcii pančovaného alkoholu začína prinášať prvé ovocie.

AKTUALITA: Zlínska polícia obvinila druhého muža, v kauze pančovaného alkoholu. Dodával liehoviny do večierky, kde nakupovali otrávení metanolom. Jedná sa o skôr zadržaného dodávateľa liehovín do večierky na sídlisku Južné Svahy v Zlíne, kde nakupovali alkohol ľudia otrávení metanolom. 

V Ostrave majú liek

Mestská nemocnica Ostrava už má k dispozícii liek fomepizol dovezený z Nórska. Dostala celkom dvadsať balení tohto protijedu, ktorý by mal stačiť zatiaľ pere štyroch pacientov. "Ide o veľmi účinný, ale zároveň šetrný protijed. Ten bude slúžiť ako prvá pomoc pacientom, u ktorých by bola zistená otrava nebezpečným metylalkoholom," uviedol hovorca ostravskej nemocnice Jiří Maléř.

Z oddelenia urgentného príjmu Mestskej nemocnice Ostrava potom bude liek prípade potreby distribuovaný do ďalších nemocníc v kraji. Liek má nahradiť čistý alkohol, ktorým lekári doposiaľ otravy liečili.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU ZADARMO.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/ČTK/TV Prima

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 18 ROKOV S TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 IMT SMILE - VALEC
21:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:05 Vraždy v Brokenwoode II.
20:10 Klamári III.
20:55 Klamári III.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:20 Slunce, seno, erotika
20:15 Dobrodruh Flynn
22:10 Rukojmí