Ďalšia obeť alkoholu. Počet otrávených stúpol na 21

Ďalšia obeť alkoholu. Počet otrávených stúpol na 21

Už ôsma obeť. To je smutná bilancia pančovaného alkoholu u našich západných susedov. Počet otráv metylalkoholom za ostatné dni stúpol už na 21. Väčšina z nich pochádza z Moravy, ktorá je známa množstvom domácich páleníc. Keďže tých máme dosť aj u nás, je len otázka času, kedy na jedovatý alkohol doplatia aj prví Slováci.

Dodávané s etiketou legálnej firmy

"Ten výskyt v Čechách je už veľký, asi 6 lokalít, to znamená, že to je široko distribuované. Nás prekvapuje jedna vec, že zistili, že to bolo dodávané v kanistroch, v 6-litrovom balení. Dokonca s etiketou legálnej firmy," informuje tajomník Združenia výrobcov liehu Július Forstshoffer. 

V poradí už ôsmou obeťou otravy metylalkoholom je 62-ročná žena z Fryštáku na Zlínsku. Ide o ôsmu obeť závadného alkoholu v Česku, ďalších viac
než dvadsať ľudí je hospitalizovaných v nemocniciach. Veľa z nich je v
kritickom stave. Otrava alkoholom sa objavila už aj v Poľsku, kde zomreli dvaja ľudia po požití omamných látok. Ide o 57-ročného muža a o dva roky mladšiu ženu.

Ďalší muž seniorského veku je v kritickom stave. Počet prípadov začal prudko stúpať od štvrtka. Nik však dosiaľ nevie vysvetliť, kde sa jedovatý alkohol na južnej Morave vzal.

Rozpočet prichádza o milióny

Prípadom otráv jedovatým alkoholom sa zaoberá česká polícia, ktorá vec vyšetruje pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenia zdravia z nedbanlivosti. Okrem ujmy na zdraví, pančovaný alkohol každoročne aj na Slovensku pripravuje štátny rozpočet o milióny eur.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA

Zdroj: noviny.sk, novinky.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:10 NOVÁ ZÁHRADA
05:50 DEDIČSTVO
07:20 Panelák VIII.
05:15 Súdna sieň
05:55 Hoď svišťom
06:40 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:20 On je fakt boží!
08:10 Altamira
09:55 Vášeň mezi řádky