Rudo žiadal od Ľubky prvýkrát orálny sex, keď mala 9!

Rudo žiadal od Ľubky prvýkrát orálny sex, keď mala 9!

Žiačka základnej školy zo Záhoria tvrdí, že celých päť rokov musela uspokojovať sexuálne chúťky svojho kamaráta. O dlhodobom zneužívaní však prehovorila až nedávno. Mladíka z Borského Mikuláša už polícia obvinila.

Ľubka a Rudo sa hrávali už ako deti na dvore. Keď mala deväť rokov, prvýkrát ju podľa slov jej matky zavrel v kôlni na drevo a žiadal od nej orálny sex. Tento scenár sa mal potom opakovať ešte mnohokrát, naposledy vlani. Dnes už 14-ročné dievča sa však s tajomstvom zdôverilo kamarátke a odtiaľ bol už len krôčik k policajnému vyšetrovaniu.

Hrozí mu 3 až 10 rokov

"Vyšetrovateľ v tomto prípade obvinil konkrétnu osobu zo zločinu sexuálneho zneužívania. V prípade dokázania viny hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov," informuje Michal Hanus, hovorca KR PZ v Trnave. "Som prekvapená, že sme na to neprišli. Škoda, že mi to dcéra nepovedala. Ona sa bála," hovorí matka Ľubky.

Dokazovanie bude náročné

Dokazovanie však bude - aj vzhľadom na časový odstup - náročné. Údajného páchateľa aj dievča musí vyšetriť psychiater, sexuológ aj psychológ. Okrem iného budú zisťovať, či mladík trpí úchylkou, ale aj to, či dievča prežilo traumu. "Okrem iného bude potrebné vyhodnotiť výsledky znaleckého skúmania, ktoré je možné očakávať najskôr o 3 až 4 mesiace," vysvetľuje hovorca Krajskej prokuratúry v Trnave Marek Marcinkech.

Ľubka sa radšej presťahovala

Rudo je zatiaľ na slobode a momentálne ho stíhajú aj pre ublíženie na zdraví. Podľa hovorcu prokuratúry však doposiaľ nebol právoplatne odsúdený. Ľubka už zmenila školu a odsťahovala sa k príbuzným do iného mesta. "Má strach. Dali sme ju preč a už sa sem ani nevráti," uzatvára chúlostivú debatu Ľubkina mama.

Sex_zneužívanie_dievčatko_detský domov_macko v ruke a na zemi Zdroj: ISIFA

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Júlia Pavluvová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:15 Krimi
05:45 Noviny TV JOJ
06:30 Prechádzky s dinosaurami
05:25 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Krajina mustangov
05:15 Kto porazí šéfkuchára
05:40 Kto porazí šéfkuchára
06:00 Keď je pečenie umenie IV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:50 Tankový prapor
07:20 Kincsem
09:30 Vzpomínky na Manhattan