Jasno
-2°
Bratislava
Vincent
21.1.2022
Andreja (†63) brutálne zbili, teraz to ľutujú...
Zdielať na
Krimi

Andreja (†63) brutálne zbili, teraz to ľutujú...

Na súde v Piešťanoch sa začal súdny proces s dvomi mladíkmi, ktorí vlani v lete dobili staršieho pána. Dôchodca na následky brutálnej bitky upadol do bezvedomia a v nemocnici zomrel. Súdny proces prebieha pod dohľadom políce, psovodov a za účasti médií. Útok mladíkov bol podľa prokuratúry rasovo motivovaný!

Mladíkom hrozí 12 rokov väzenia

Obžalobu zo zabitia, výtržníctva a podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti si na Okresnom súde v Piešťanoch za sprísnených bezpečnostných opatrení vypočuli František B. a Peter H. z Maduníc v okrese Hlohovec.

Obaja vlani v auguste podľa obžaloby napadli 63-ročného Andreja Poláka, ten po niekoľkých dňoch na následky zranení zomrel. Obvineným hrozí trest odňatia slobody až na dvanásť rokov.

Obaja podľa obžaloby ešte predtým na Cibuľových slávnostiach v Maduniciach vykrikovali, že rozbijú celý amfiteáter a zlikvidujú všetkých bielych. Obhajcovia spochybnili obžalobu a odmietli rasový motív. Obžalovaní na ich otázky uviedli, že majú bielu pleť a slovenskú národnosť.

Rasový útok mladíci odmietajú

Dcéra nebohého Poláka Michaela to označila za smiešne. ,,Mne je jedno čo sú, len nech sú spravodlivo odsúdení, aby sa už nič podobné nikomu nestalo,“ povedala s tým, že topiaci sa aj slamky chytajú. Jej matka o nebohom Polákovi povedala, že to bol čestný, pracovitý a vzorný manžel.

Napadnutie Poláka obžalovaní nepopreli, František B. sa priznal, že ho udrel, dobil ho však podľa neho Peter H. ,,Možno som mu päsťou dal, ale nekopol som ho,“ povedal vo svojej výpovedi Peter H. a dodal, že si bitku nepamätá, lebo bol opitý.

SITA

Najčítanejšie